Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 maj 2024

We wtorek w naszym regionie gościli posłowie z sejmowej podkomisji ds. żeglugi śródlądowej. Wizyta zakończyła się na nowej marinie w Starym Fordonie, choć słowo marina może być tutaj na wyrost, bo jest to bardziej nabrzeże, społecznicy ze Starego Fordonu marzą jednak o marinie z własnym basenem. Być może to posiedzenie ich przybliży do tego marzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 maj 2024 18:58

Kto na wiceprezydenta?

Za kilka dni minie miesiąc od momentu zaprzysiężenia Arkadiusza Fajoka na prezydenta Inowrocławia. Do tej pory nie powołano jego zastępców – na karuzeli kręci się jednak kilka potencjalnych nazwisk przyszłych wiceprezydentów.

Opublikowano w Inowrocław

Granica polsko-białoruska stała się miejscem, gdzie do Unii Europejskiej próbują się przedostać obywatele Bliskiego Wschodu i Afryki. Do ośrodka dla cudzoziemców w Grupie pod Świeciem trafiło ostatnio około 50 osób, głównie z Afganistanu, Somalii i Etiopii, których przyszłość w Europie właśnie się waży. Złożyli oni zgodnie z unijnym prawem wniosek o azyl, ich rozpatrywanie trwa miesiącami.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski oficjalnie przekazał studentom klucze do miasta, tym samym rozpoczęły się Juwenalia dla wszystkich studentów niezależnie od uczelni. Jest to powrót do czasów sprzed kilku lat, gdy studenci z różnych uczelni działali pod jednym szyldem Juwenaliów Bydgoskich. W poprzednich latach w okresie maj-czerwiec również odbywały się wydarzenia studenckie, ale były to inicjatywy z poszczególnych uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek 27 maja nadzwyczajne walne Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wybrało na funkcję nowego prezesa wicemarszałka województwa Zbigniewa Ostrowskiego. Zamienił on na tej funkcji pełniącego od 25 lat funkcję prezesa Jerzego Derendę (faktycznie ten zrezygnował już jesienią).

Opublikowano w Bydgoszcz

Mowa o przyszłorocznej edycji, bo wybrane inwestycje i zadania będą realizowane w 2025 roku, ale ich wyboru mieszkańcy dokonają przed końcem bieżącego roku. Będzie to 12. edycja BBO, po raz kolejny będzie do rozdysponowania 16 mln zł. Zaczynamy jednak o etapu zgłaszania projektów, który kilka dni temu wystartował.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu