Jesteś tutaj: HomePolecaneDlaczego SEO potrzebuje czasu, żeby zacząć działać

Dlaczego SEO potrzebuje czasu, żeby zacząć działać

Napisał  Opublikowano w Polecane czwartek, 27 kwiecień 2017 15:17

Właściciele biznesów online od zawsze ulegają frustracji związanej z oczekiwaniem na efekty działań SEO. Niektórzy nawet pochopnie decydują się na rezygnację z pozycjonowania w wyszukiwarce internetowej. Poniżej postaramy się wyjaśnić dlaczego na wyniki SEO warto czekać i przede wszystkim, dlaczego warto wykupić usługę u profesjonalistów z branży.

 

Czym jest SEO

SEO to skrót od Search Engine Optimization oznaczający wszelkie działania zmierzające do podniesienia pozycji twojej strony internetowej w rankingu wyszukiwarki. Na pozycjonowanie składają się chociażby słowa i frazy kluczowe odpowiednie dla twojej branży. W perspektywie czasu ciągłe używanie tych magicznych wyrazów i ich połączeń zaowocuje wyższymi notami od Google. Jednak ważne są też inne rzeczy takie jak zdobywanie wartościowych linków do twojego adresu WWW czy też tworzenie atrakcyjnych dla użytkownika treści.

 

Bezpośrednim celem SEO, w wydaniu praktykowanym przez profesjonalistów jest więc poprawa twojej widzialności w sieci i ułatwienie potencjalnym klientom odnalezienia twojej oferty w gąszczu innych konkurencyjnych propozycji.

 

Dlaczego na efekty pozycjonowania trzeba czekać?

Jedną z najważniejszych rzeczy w zabiegach SEO jest gruntowny przegląd konkurencji. Zazwyczaj okaże się tak, że twoi konkurenci będą mieli początkowo wyższe pozycje w wyszukiwarce niż ty i zrównanie się z nimi zajmie trochę czasu. Dzięki analizie konkurencyjnych firm i ich pozycji dowiadujemy się wiele na temat działania twojej branży i jesteśmy w stanie przygotować efektywną strategię na pozycjonowanie, której wdrożenie także wiąże się jednak z oczekiwaniem.

 

Kolejny etap SEO zakłada nieustanne zaopatrywanie naszego serwisu w świeże i atrakcyjne dla odbiorców treści. Dobrym pomysłem okazuje się tutaj prowadzenie branżowego bloga, na którego trafią ludzie zainteresowani twoją dziedziną a także twoi potencjalni klienci. Jeśli nie masz czasu, by zajmować się pisaniem artykułów, nie martw się, dobre agencje SEO i ich copywriterzy chętnie i umiejętnie zrobią to za ciebie, ubogacając treść poszczególnych wpisów o potrzebne słowa kluczowe.

 

Innym aspektem pozycjonowania, który wymaga twojej cierpliwości jest tzw. link building, a więc tworzenie połączeń między interesującą nas witryną a innymi wartościowymi stronami. Z reguły dzieje się to naturalnie (organicznie) na zasadach promowania przez internautów dobrych treści znalezionych w sieci – na co zwraca uwagę specjalista SEO z firmy https://afterweb.pl/. Dlatego właśnie budowanie organicznej bazy linków często zajmuje sporo czasu. Nie ma się jednak co zniechęcać, bo każda wzmianka o naszej stronie zostaje skrupulatnie rozliczona przez wyszukiwarkę i pozwala nam piąć się w górę wyników, aż do pierwszej pozycji.

 

Dobrze wykonane SEO aby zadziałać potrzebuje czasu, o czym doskonale wiedzą profesjonaliści pozycjonujący strony. Kiedy jednak już trafisz pod ich skrzydła i zaplanują dla ciebie najlepszą strategię osiągnięcia wyższych pozycji, możesz być pewien efektów. Pamiętaj, że SEO to działanie, które jest czasowo i energochłonne, jednak jeśli chcesz być lepszy od konkurencji nie możesz się obyć bez niego.

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: