Jesteś tutaj: HomePolecaneBluzy siatkarskie – jak dopasować je kolorystycznie?

Bluzy siatkarskie – jak dopasować je kolorystycznie?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 13 lipiec 2021 19:59

Bluzy siatkarskie są nieodłączną częścią oficjalnego kompletu siatkarskiego. Chronią zawodników przed chłodem, są świetnym okryciem na wszelkiego rodzaju wyjazdach i przede wszystkim swoim spójnym dla całego zespołu wyglądem, podkreślają jedność drużyny. Jak dopasować kolorystycznie bluzy siatkarskie do barw swojego zespołu?

Bluzy siatkarskie nawiązujące do barw klubu

Na idealnie skomponowanie strojów siatkarskich jest kilka metod. Bluzy siatkarskie PEHA: https://pehasports.com/odziez-do-siatkowki/bluzy-siatkarskie mogą nawiązywać kolorem, lub mniejszymi elementami motywu do barw klubu. Zatem np. czerwono-czarne stroje siatkarskie może okryć bluza w podobnym kolorze – jednolita czerwona, czerwono-czarna lub czarna. Bluzy siatkarskie mogą być dodatkowo spersonalizowane o np. nazwę klubu siatkarskiego.

 

Postaw na kontrast

Kolejnym pomysłem na dopasowanie bluz siatkarskich do barw strojów meczowych jest zastosowanie kontrastujących ze sobą barw. Kontrast można osiągnąć wybierając odcienie przeciwstawne, czyli np. czerń i biel (czarne stroje siatkarskie i bluza z białym elementem), lub postawić na ten sam odcień o znaczącej różnicy w nasyceniu kolorów. Oczywiście jeśli chodzi o dobór i zestawienia kolorystyczne – nie ma ogólnie przyjętych norm. Wyjątkiem są mecze reprezentacji, w których zarówno stroje siatkarskie, jak i bluzy do siatkówki powinny nawiązywać barwą do kolorów flagi kraju.

 

 

Czy muszę kupować bluzę siatkarską?

Chociaż podczas oficjalnych rozgrywek sportowy występują wyłącznie w kompletach meczowych – bluzy siatkarskie i dresy do siatkówki są obowiązkowym wyposażeniem każdego siatkarza. Przy wyborze bluz warto zwrócić uwagę na ich fason i krój. Profesjonalni producenci odzieży sportowej (np. PEHA) oferują czasem nawet kilka modeli bluz do wyboru. Sportowcy mogą zatem dopasować odzież wierzchnią do swoich indywidualnych potrzeb. Bluzy siatkarskie mogą być rozpinane po całej długości, mogą mieć krótki zamek pod szyją lub klasyczny, zakładany przez głowę, prosty fason. Jeśli strój siatkarski jest ozdobiony grafiką – warto zrezygnować z dodatkowych ozdobnych elementów na bluzie. W takim wypadku, lepiej sprawdzą się proste linie i najwyższej dwa kolory.

 

 

Przy wyborze bluz do siatkówki dobrze jest również zwrócić uwagę na ich pochodzenie. Warto zaopatrywać się u polskich producentów, którzy gwarantują, ze całokształt produkcji, podobnie jak wykorzystywane do szycia materiału pochodzą z Polski. Bardzo często estetyka wykonania, dbałość o najmniejszy detal wykończenia bluzy i trwałość dzianin, znacznie przewyższają odzież sportową zagranicznych marek, które proces produkcji z uwagi na oszczędności, często przenoszą do Chin.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021