Jesteś tutaj: HomePolecaneJak często serwisować klimatyzator w halach przemysłowych?

Jak często serwisować klimatyzator w halach przemysłowych?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane środa, 27 lipiec 2022 16:37

Klimatyzatory w dużych halach przemysłowych odgrywają ogromną rolę. Dbają bowiem o komfort termiczny pracowników, co wpływa pozytywnie na efektywność wykonywanej pracy. Jakie czynności wchodzą w skład przeglądu konserwacyjnego klimatyzatora? Dlaczego serwisowanie klimatyzacji jest tak istotne? W jaki sposób dokonać sprawdzenia szczelności klimatyzatora? Jak często należy serwisować klimatyzację w hali przemysłowej? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jakie czynności wchodzą w skład przeglądu konserwacyjnego klimatyzatora?

Serwisowanie klimatyzatora to czynność, która powinna być wykonywana regularnie. Warto w tym celu skorzystać ze specjalistycznej firmy, która świadczy takie usługi. Przegląd polega na czyszczeniu filtrów wewnętrznej jednostki, a także czyszczeniu lameli zarówno skraplacza, jak i parownika. Dodatkowo odbywa się kontrola szczelności układów freonowych i układu odpowiedzialnego za odprowadzanie skroplin. Pracownicy sprawdzają również, czy klimatyzacja jest napełniona czynnikiem chłodniczym. Jeśli jest taka potrzeba, to urządzenie dopełnianie jest freonem. Serwisowanie polega również na szczegółowej kontroli izolacji i przewodów. W sposób szczególny zwraca się uwagę na uszkodzenia mechaniczne, które sprawiają, że klimatyzacja nie działa w sposób prawidłowy.

 

Dlaczego serwisowanie klimatyzacji jest tak istotne?

Serwisowanie klimatyzatora działającego na terenie hali przemysłowej to bardzo ważna czynność. Dlaczego? Przede wszystkim instalacja, która jest zanieczyszczona, może okazać się wysoce niebezpieczna dla naszego zdrowia. Jest to bowiem miejsce, w którym doskonale czują się bakterie, wirusy, grzyby i pleśń. Konsekwencją naszych zaniedbań jest dostawanie się ich do powietrza, którym oddychamy. Godna podkreślenia jest jeszcze jedna kwestia- jeśli klimatyzacja przemysłowa jest regularnie serwisowana, wówczas właściciele przedsiębiorstwa mogą mieć pewność w zakresie tego, że serwisowanie wpływa pozytywnie zarówno na wydajność, jak i sprawność urządzenia. W praktyce oznacza to, że sprzęt działa stosunkowo cicho, nie wydziela brzydkiego zapachu i co ważne- pobiera mniej energii. W ten sposób firma jest w stanie zminimalizować koszty bieżące, co ma pozytywny wpływ na płynność finansową.

 

W jaki sposób dokonać sprawdzenia szczelności klimatyzatora?

Weryfikowanie szczelności klimatyzatora dotyczy nie tylko urządzenia, ale również całej instalacji. Kontrolowany jest wyciek czynnika chłodniczego, jak również ciśnienie i układ odprowadzania spalin. Instalacja każdorazowo musi być sprawdzana chwilę po czyszczeniu, jeszcze przed uruchomieniem sprzętu. Tego typu czynności powinny być wykonywane jedynie przez doświadczoną i wykwalifikowaną ekipę. Specjaliści wykorzystują bowiem profesjonalny sprzęt, jednocześnie zachowywane są wszelkie zasady bezpieczeństwa. 

 

Jak często należy serwisować klimatyzację w hali przemysłowej?

Zaleca się, aby serwisować klimatyzator w halach przemysłowych przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Jeśli jednak urządzenie pracuje w specyficznych warunkach, jednocześnie poziom zanieczyszczenia powietrza jest stosunkowo duży, wówczas tego typu czynności powinny być wykonywane częściej. Specjaliści zwracają uwagę, że najlepszym okresem na serwisowanie klimatyzacji jest wiosna (dokładnie przełom marca i kwestia), a także jesień (wrzesień i październik).

 

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022