Jesteś tutaj: HomePolecaneJak system ERP pomaga w logistyce?

Jak system ERP pomaga w logistyce?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 25 sierpień 2022 20:02

System ERP w logistyce stosowany jest coraz częściej, gdyż firmy widzą, jak bardzo pomaga w rozwoju, optymalizując jej wydajność. Dowiedzmy się dokładnie, jak system ERP może wesprzeć firmy logistyczne.

System ERP - co to takiego?

To zintegrowane oprogramowanie stworzone w celu zarządzania przedsiębiorstwem, zapewniające połączenie wszystkich obszarów i działań przedsiębiorstwa, wspierając automatyzację najważniejszych procesów. Dzięki nim każdy członek firmy zyskuje dostęp do ogromnej bazy danych, co pozwala na scentralizowanie informacji, ułatwiając tym samym codzienną działalność. Oszczędza to środki czasowe i pieniężne. Najważniejsza jest tu integracja. To za jej sprawą można połączyć wiele rozwiązań, które finalnie automatyzują procesy wewnętrzne - logistyczne, marketingowe, sprzedażowe, księgowe itp. 

 

Systsem ERP - jak mogą zyskać firmy logistyczne?

W przypadku firm logistycznych można realizować ogromną ilość zadań, na przykład zarządzać strategią wielomagazynową, planować, przeprowadzać i administrować kampaniami marketingowymi, usprawniać procesy logistyki zwrotnej czy sprawować pełną kontrolę nad konwersją. To tylko część obszarów, w którym system ERP pomaga w logistyce, warto poznać je lepiej, co pokażemy w kolejnym akapicie. 

 

Jakie są inne zalety systemu ERP dla logistyki?

Dzięki systemowi ERP mamy większe możliwości, by łatwiej i sprawniej identyfikować procesy związane z działalnością logistyczną. To dlatego, że system ERP zawiera wszystkie informacje mające związek z wewnętrzną i zewnętrzną działalnością przedsiębiorstwa. Wystarczy wdrożyć system, by śledzić wyniki pracy poszczególnych działów, wykrywając przy tym różne problemy i nieścisłości, i w razie czego je korygować. 

 

System ERP pozwala na podejmowanie w sposób mierzalny, co zapewnia zawsze wymierne dane, na których z całym przekonaniem można oprzeć decyzje biznesowe. 

 

Warto też zwrócić uwagę na takie zalety, jak ochrona informacji wewnętrznych (nie ma ryzyka utraty danych podczas ich przenoszenia z jednego nośnika na drugi), automatyzacja procesów (nie trzeba wykonywać ręcznie wiele czasochłonnych działań) czy zwiększona wydajność.

 

Nie ulega wątpliwości, że każda - większa i mniejsza firma - powinna pomyśleć o wdrożeniu systemu ERP, żeby usprawnić swoje wszystkie procesy.

 

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: