Jesteś tutaj: HomePolecaneCo powinna zawierać dobra polisa narciarska?

Co powinna zawierać dobra polisa narciarska?

Napisane przez  Materiał partnera Opublikowano w Polecane wtorek, 22 listopad 2022 19:55
Co powinna zawierać dobra polisa narciarska? Fot: freepik.com

Chcesz zapewnić sobie dobrą polisę narciarską? Nie wiesz, co ona powinna zawierać? My wiemy i chętnie podzielimy się swoją wiedzą! Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych aspektów, o które warto zadbać, a na pewno będziesz miał zapewnioną odpowiednią ochronę podczas szaleństw na stoku. Zapoznaj się z nimi koniecznie!

 

Pokrycie kosztów leczenia

Pokrycie kosztów leczenia to podstawowy element każdej dobrej polisy. Jest to szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi wykupienie ubezpieczenia narciarskiego, ponieważ to właśnie na stokach dochodzi do największej ilości kontuzji, czy wypadków. Co więcej, najpopularniejsze z nich często są położone z dala od dużych miast, a więc możemy mieć też problemy ze znalezieniem publicznej placówki zdrowia.

Jeśli zatem przez swoją nieuwagę, czy lekkomyślność innych doznamy uszczerbku na zdrowiu i konieczne będzie skorzystanie z pomocy medycznej, to posiadanie takiego elementu w polisie zaoszczędzi nam wiele problemów, w tym również wysokich opłat. Dlatego lepiej upewnić się, że ubezpieczyciel pokryje koszty związane z leczeniem jednakowo w publicznych, jak i prywatnych placówkach w kraju lub za granicą.

Pokrycie kosztów ratownictwa medycznego

Niektóre kontuzje na stokach się niewielkie i można samodzielnie dostać się do najbliższej placówki medycznej lub poprosić o wsparcie przyjaciół, czy rodzinę. Jednak zdarzają się też sytuacje, gdzie nie ma szans na samodzielny transport i trzeba wezwać ratowników medycznych. W normalnych okolicznościach sami musielibyśmy pokryć koszty z tego tytułu, ale decydując się na polisę z https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/, możemy rozszerzyć swoją ochronę o pokrycie kosztów ratownictwa medycznego. Wiadomo, że może się to wiązać z wyższymi kosztami, ale taki element w polisie zawsze gwarantuje nam spokojne szusowanie po stokach, więc lepiej go nie pomijać.  

Szeroki zakres assistance

Assistance to usługi dodatkowe, które wynegocjujemy z ubezpieczycielem. W tym pakiecie powinna znaleźć się pomoc prawna, informacyjna, czy medyczna. To właśnie ubezpieczyciel powinien nam pomóc w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej, podpowiedzieć, jak zachować się w przypadku kradzieży sprzętu, czy nawet zorganizować transport lotniczy do kraju po wypadku na stoku.

Ubezpieczenie OC

Wybierając się na stok, musimy pamiętać, że nie tylko my możemy doznać szkody, ale również inni narciarze. Jeśli przez przypadek doprowadzimy do upadku osoby trzeciej, czy narazimy ją na kontuzje, czy uszkodzenie sprzętu, to poszkodowana osoba może domagać się od nas odszkodowania oraz rekompensaty. Aby się przed tym ochronić, lepiej od razu wzbogacić swoje ubezpieczenie o pakiet OC. Dzięki temu to właśnie ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie za nas i przejmie na siebie wszystkie formalności z tym związane. 

Ochrona bagażu podróżnego i sprzętu

Ośrodki narciarskie przeżywają oblężenie w okresie zimowym i niestety to prowadzi do tego, że nietrudno o stratę lub uszkodzenie bagażu oraz sprzętu. W takich sytuacjach jesteśmy często skazani na spore straty finansowe, ale można się przed nimi skutecznie chronić. Wakacyjna Polisa sprawi, że jeśli nasz bagaż lub sprzęt zostanie uszkodzony lub skradziony, to otrzymamy odszkodowanie. Podstawą do jego wypłacenia będzie przedstawienie rachunków za rzeczy, które musieliśmy kupić, a towarzystwo zwróci nam należne środki. Brzmi świetnie? Dlatego lepiej dopilnować, by w naszym ubezpieczeniu ochrona bagażu oraz sprzętu była uwzględniona.

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica