Jesteś tutaj: HomePolecaneJaka wiertnica do gruntu jest najlepsza? Wiertnica do ziemi

Jaka wiertnica do gruntu jest najlepsza? Wiertnica do ziemi

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 06 styczeń 2023 16:48

Odpowiednie wyposażenie ogrodu lub domu w wysokiej jakości narzędzia to dobry początek niemal wszystkich prac. W ostatnim czasie, zwłaszcza wśród ogrodników sporą popularność zyskuje wiertnica glebowa. Skąd wziął się tak nagły wzrost zainteresowania właśnie tym urządzeniem? Na jaki rodzaj wiertnicy warto się zdecydować? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu, który rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości.

 

Do czego służy wiertnica do gruntu?

Wiertnica do gruntu to nic innego, jak urządzenie, które pozwala w bardzo szybkim tempie stworzyć otwory w ziemi. Otwory mogą być wykorzystane do różnych celów. Najczęściej wiertnicy używa się w ogrodach czy sadach, aby przygotować otwór do zasadzenia na przykład drzewka owocowego, czy różnego rodzaju krzewów. Tego typu urządzenie może być również przydatne przy zmienianiu miejsca płotu lub innego rodzaju ogrodzenia, a także podczas wykopywania małej studni. Krótko mówiąc, wiertnica znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przygotowanie otworu w glebie.

 

Wiertnica glebowa – rodzaje

Chcąc wybrać odpowiednią dla nas wiertnicę, powinniśmy wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka różnych modeli. Warto jeszcze przed zakupem odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego konkretnie sprzętu potrzebujemy. Wiertnice można podzielić na trzy główne rodzaje:

  • wiertnica mechaniczna – wiertnica mechaniczna to najmniej zaawansowany rodzaj wiertnic glebowych. Przy jej pomocy można utworzyć otwory o różnych średnicach. Wiertnica musi być obsługiwana ręcznie, przez co sprawdzi się podczas pracy na piasku lub w miękkiej glebie. Urządzenie ma także sporą zaletę, którą jest brak szczególnych warunków konserwacji. Warto dodać także, że wiertnica mechaniczna podczas jej użytkowania nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

  • wiertnica spalinowa – spalinowy świder do gruntu jest niezwykle wydajny i sprawdzi się na większości terenów. Wiertło spalinowe do gruntu poradzi sobie zarówno z twardym, zbitym podłożem, jak i z miękką glebą. Wiertnica do pracy potrzebuje co prawda paliwa, jednak dzięki niemu możemy swobodnie pracować nawet na bardzo rozległych terenach bez konieczności podłączania przedłużacza lub innych sprzętów.

  • wiertnica elektryczna – wiertnica elektryczna sprawdzi się w przypadku mniej wymagających osób. Jej działanie jest dużo słabsze niż w przypadku świdra spalinowego. Urządzenie nie generuje do otoczenia szkodliwych substancji, jednak korzystając z tego rodzaju, musimy się liczyć z tym, że potrzebujemy stałego podłączenia do źródła elektryczności. To właśnie przez tę cechę wielu sadowników lub osób zajmujących się profesjonalnie zalesianiem, wybiera wiertnice spalinowe.

 

Profesjonalna wiertnica do gruntu

Wiertnice dostępne są w różnych modelach. Charakteryzują się także zróżnicowanymi parametrami pracy. Wbrew pozorom taki sprzęt nie musi być wykorzystywany tylko i wyłącznie na małą skalę w przydomowym ogródku. Wiertnica okaże się niezwykle skuteczna również podczas dużych przedsięwzięć, takich jak na przykład zalesianie konkretnego miejsca.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią wiertnicę? Wiertnica do ziemi

Jak w przypadku wszystkich sprzętów, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. Przed ich przeanalizowaniem, warto zastanowić się także, do czego najczęściej będziemy wykorzystywać wiertnicę, na jakim terenie będziemy pracować oraz jakie mamy względem niej wymagania. Jeśli chcemy robić głębokie otwory w twardej glebie, powinniśmy zdecydować się na zakup wiertnicy z dużym metalowym świdrem. Ważne jest również to, aby wiertnica do gruntu miała solidny uchwyt, który pewnie leży w dłoniach. Ta cecha pozwoli zapewnić precyzyjną i komfortową pracę.

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: