Jesteś tutaj: HomePolecanePolonia Bydgoszcz przed sezonem w 1.lidze żużla

Polonia Bydgoszcz przed sezonem w 1.lidze żużla

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 10 marzec 2023 14:45

Jak prezentuje się tabela I ligi żużlowej na chwilę przed sezonem? Fani zespołu Polonia Bydgoszcz mogą być zadowoleni, ponieważ drużyna rozpoczyna żużel w I lidze. Dowiedz się, jak wygląda terminarz zawodów, skład Poloni na ten sezon oraz możliwości zakładów bukmacherskich.

 

Polonia Bydgoszcz - żużel światowego formatu

Bydgoskie Gryfy to już 7-krotny drużynowy mistrz Polski, zespół o długiej i barwnej historii. Polonia Bydgoszcz powstała jako Klub Sportowy "Polonia" w 1920 roku, a sekcja żużlowa zaczęła prężnie działać po reaktywacji po II wojnie światowej. Przez ponad pół wieku swojej historii Polonia Bydgoszcz należała do żużlowej Ekstraligi, spadając do I ligi w 2010 roku. Łącznie w rozgrywkach Ekstraligi zespół Poloni Bydgoszcz zdobył 1002 punkty, co stanowi rekord w polskim żużlu. W tym czasie klub zdobył 25 medali DMP, z czego 7 złotych, 7 srebrnych oraz 11 brązowych. Jakie sukcesy czekają na Polonię Bydgoszcz w nadchodzącym sezonie?

 

Żużel I ligi - terminarz 2023

Już 8 kwietnia ruszają rozgrywki I Ligi Żużlowej, która w tym sezonie będzie gościła 8 zespołów, w tym także Polonię Bydgoszcz. Faza finałowa rozpocznie się w sierpniu i potrwa aż do września, kiedy to finał wyłoni najlepszą drużynę, która jako jedyna awansuje do PGE Ekstraligi. Za to już niedługo, w weekend 8-9 kwietnia 2023 roku, kibiców czeka spotkanie Poloni Bydgoszcz z zespołem Orzeł Łódź. Tydzień później Bydgoszcz czeka rywalizacja z drużyną Landshut. Podczas 3. rundy między 22 a 24 kwietnia Polonia zmierzy się z ROW Rybnik, a w 4. rundzie podejmie walkę z Zieloną Górą. Czternasta i ostatnia runda zawodów odbędzie się od 5 do 7 sierpnia 2023 roku.

 

Skład drużyny Poloni Bydgoszcz

Kontrakty na nowy sezon 2023 z Polonią Bydgoszcz już dawno zostały podpisane. Już w kwietniu kibice będą mogli oglądać na torze w kategorii seniorów Daniela Jeleniewskiego, Benjamina Basso i Szymona Szlauderbacha. Na torze rywalizować w barwach Poloni będą także Kenneth Bjerre, David Bellego, Andreas Lyager i Olegs Mihailovs. Juniorzy, których zobaczymy na torze, to Wiktor Przyjemski, Olivier Buszkiewicz, Bartosz Głogowski, Bartosz Nowak oraz Hubert Gąsior. Mocny skład pod opieką trenera Jacka Woźniaka już 8 kwietnia wjedzie na tor.

 

Zakłady bukmacherskie na żużel

Ponieważ Polonia Bydgoszcz już od wielu lat trzyma wysoki poziom, bez obaw można zdecydować się na zakłady bukmacherskie na żużel. Bonus powitalny na platformie etoto pozwoli Ci zasmakować emocji postawienia na ulubioną drużynę. Już niedługo, gdy tylko ruszy sezon żużlowy, otrzymasz możliwość śledzenia wyników na żywo. Przygotuj się na kibicowanie naszym!

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: