Jesteś tutaj: HomePolecaneBezprzewodowe urządzenia domowe - sprawdź jakie to wygodne

Bezprzewodowe urządzenia domowe - sprawdź jakie to wygodne

Napisane przez  Materiał partnera Opublikowano w Polecane czwartek, 25 maj 2023 15:24

Urządzenia bezprzewodowe do domu cieszą się coraz większą popularnością. Cenimy je za wygodę używania i brak kabla, który ogranicza ruchy oraz zasięg. Czajnik bezprzewodowy znajduje się już niemal w każdym domu, ale są też inne urządzenia domowe działające w technologii bezprzewodowej. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Czajnik bezprzewodowy – dumny następca czajnika z gwizdkiem

Elektryczny czajnik bezprzewodowy to urządzenie, które można znaleźć praktycznie w każdym domu. Czajniki bezprzewodowe nie bez powodu zastąpiły te tradycyjne z gwizdkami. Ich najważniejsze zalety to:

– cicha praca – brak gwizdka umożliwia gotowanie wody nawet w nocy, gdy pozostali domownicy śpią,

– szybkie gotowanie – czajnik bezprzewodowy zagotuje wodę zdecydowanie szybciej niż tradycyjny,

– miarka, która pozwala odmierzyć potrzebną ilość wody – w ten sposób oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze,

– łatwość i bezpieczeństwo obsługi.

 

Czajnik bezprzewodowy C230 SUNNY to nowoczesne urządzenie, w którym o bezpieczeństwo dba potrójny system zabezpieczeń. Po skończonym gotowaniu automatycznie sam się wyłączy. Nie da się go spalić tak, jak tradycyjnego czajnika, o którym można zapomnieć mimo gwizdka.

 

Dużą wygodę w używaniu czajnika bezprzewodowego zapewnia obrotowa podstawa. Dzięki niej można odstawić wygodnie czajnik zarówno prawą, jak i lewą ręką, bez konieczności „celowania” w określoną pozycję.

 

 

Żelazko bezprzewodowe? Tak, to możliwe!

Odkąd żelazka straciły duszę, a zyskały zasilanie elektryczne, muszą mieć przewód. Przyzwyczailiśmy się do tego, ale nie jesteśmy zachwyceni. Manewrowanie urządzeniem z kablem jest niewygodne, sama jego obecność może być przyczynkiem do domowego wypadku.

 

Mogłoby się wydawać, że żelazko i przewód elektryczny to nierozłączny duet, ale tak nie jest. Bezprzewodowe żelazko parowe można kupić i to za stosunkowo niewysoką cenę.

 

Jak to działa?

 

Żelazko wyglądem i kształtem przypomina tradycyjne i tak też działa. Różnica jest tylko w sposobie zasilania. To żelazko ma okrągłą podstawkę, podobną do tej znanej z czajników bezprzewodowych. Zamiast odstawiać żelazko bezpośrednio na deskę do prasowania, odstawiamy na podstawkę. Kiedy zasygnalizuje gotowość do pracy, możemy używać go tak samo, jak tradycyjnego żelazka. Ma takie same funkcje i prasuje tak samo skutecznie. Różnica tkwi w wygodzie – żelazkiem bez kabla zdecydowanie łatwiej się manewruje. Nie ma też problemu z ograniczeniem zasięgu żelazka do długości przewodu.

 

 

Jakie są inne urządzenia bezprzewodowe do domu?

 

Czajniki i żelazka nie są jedynymi urządzeniami bezprzewodowymi, jakie można mieć w domu.

Na pewno wszyscy pamiętają o bezprzewodowych telefonach stacjonarnych, chociaż te widuje się coraz rzadziej. Dziś chętniej używamy smartfonów, które możemy wszędzie ze sobą zabrać.

 

Dużą popularnością cieszą się głośniki bezprzewodowe, ładowarki indukcyjne oraz odkurzacze pionowe zasilane akumulatorowo. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność właśnie ze względu na brak przewodu, który ogranicza zasięg odkurzania do kilku metrów. Odkurzacze bezprzewodowe mają co prawda ograniczony czas pracy, jednak jest on na tyle długi, że bez trudu i pośpiechu uda się posprzątać całe mieszkanie.

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP