Jesteś tutaj: HomeRegionEpidemiczne podsumowanie maja – znaczny spadek zakażeń

Epidemiczne podsumowanie maja – znaczny spadek zakażeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 31 maj 2021 14:06

Przez cały maj stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 4024 przypadki nowych zakażeń COVID-19. Jest to ponad pięć razy mniej niż w kwietniu, co pokazuje, że postępujący program szczepień przynosi wymierne efekty. Według naszych szacunków 1 maja mieliśmy blisko 8 tys. aktywnych zakażeń, obecnie jest to mniej niż tysiąc.

W maju stwierdzono 322 zgony spowodowane COVID-19, co stanowi spadek prawie trzykrotny w stosunku do maja. Według wyliczeń Adama Gapińskiego – współczynnik R jest najniższy w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim i wynosi 0,4, co prognozuje, że możemy się spadać dalszych spadków.

 

 

 

Średnia liczba dziennych zakażeń spadła w naszym województwie poniżej 2 na 100 tys. mieszkańców.

 

 

Od jesienie w każdy poniedziałek prezentowaliśmy przelicznik porównawczy na 100 tys. mieszkańców w Polsce, w województwie i w wybranych powiatach. Z uwagi na to, że są to już wyniki marginalne, dzisiaj prezentujemy te wskaźniki po raz ostatni. Możemy powrócić do prezentacji tych danych, gdy przekroczą one 10 na 100 tys. mieszkańców. Miejmy nadzieję, że to już w Polsce nie nastąpi.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021