Jesteś tutaj: HomeRegionPołowa populacji kujawsko-pomorskiego była się zaszczepić (raport szczegółowy)

Połowa populacji kujawsko-pomorskiego była się zaszczepić (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 28 sierpień 2021 14:05

W kończącym się tygodniu przekroczyliśmy próg 50% zaszczepionych przynajmniej jedną dawką w województwie kujawsko-pomorskim.- według piątkowych danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli było to dokładnie 50,3% populacji. Szczepienia niestety dalej zwalniają – więcej w naszym cotygodniowym raporcie szczegółowym.

 

W skali Unii Europejskiej pierwszą dawkę przyjęło już 64% populacji, co pokazuje jak duża jest przepaść polskich regionów. W ostatnim tygodniu w naszym województwie przeprowadzono zaledwie 15 tys. szczepień, gdy analogiczny tydzień wcześniej było to ponad 22 tys., a w lipcu tempo przekraczało 100 tys. szczepień tygodniowo.

 

W ostatnim tygodniu pierwszą dawkę jakiegokolwiek preparatu dwudawkowego (głównie Pfizera) przyjęło zaledwie 3,7 tys osób, do tego dochodzi 3,9 tys. zaszczepionych jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson. Prognozuje to, że w kolejnych tygodniach musimy spodziewać się dalszego zwalniania tempa szczepień.

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie:

Dane z Ministerstwa Zdrowia - w kwestii drugiej dawki odbiegają one od danych z ECDC, co związane jest z dwutygodniowym opóźnieniem w raportowaniu w pełni zaszczepionych (formalnie status osoby w pełni zaszczepionej uzyskuje się bowiem 14 dni po przyjęciu drugiej dawki lub preparatu Jonhsona)

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021