Jesteś tutaj: HomeRegionZa sprawą szczepień w szkołach program szczepień nieznacznie przyśpieszył (raport szczegółowy)

Za sprawą szczepień w szkołach program szczepień nieznacznie przyśpieszył (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 25 wrzesień 2021 15:55

Ostatni tydzień to około 11 tys. szczepień w województwie kujawsko-pomorskim, z tego ponad 3 tys. to osoby nieletnie, które przyjmą jeszcze za kilka tygodni drugą dawkę. Tydzień wcześniej mieliśmy tylko około 5 tys. szczepień, gdy jeszcze tydzień wcześniej było ich około 20 tys. Szczepienia obecnie są zatem bardziej symboliczne. W ostatnim tygodniu udało się też symbolicznie przekroczyć liczbę 2 mln łącznej liczby szczepień.

Z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wynika, że dwie dawki przyjęło 50,7% populacji województwa kujawsko-pomorskiego (dane Ministerstwa Zdrowia mówią tylko o 45%), częściowo zaszczepione jest natomiast 51,7% populacji. Pozwala to nam przewidywać, że jeżeli nic się nie wydarzy, to szczepienia w naszym województwie zakończą się poniżej 55% zaszczepionych.

 

Co istotne w grupach najbardziej narażonych 50+ wyszczepialność przekroczyła 80%. W skali Unii Europejskiej w pełni zaszczepionych jest ponad 61% europejczyków oraz częsciowo ponad 67%. Szczepienia w Polsce są zatem znacząco poniżej średniej dla UE.

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie (dane Ministerstwa Zdrowia)

 

Kolejny raport przedstawimy za trzy tygodnie (mniejsza częstotliwość związana jest ze spadkiem liczby szczepień).

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.