Jesteś tutaj: HomeRegionPrezydenci miast z kujawsko-pomorskiego chcą szybkiej transformacji energetycznej, ale liczą tutaj na pomoc rządu

Prezydenci miast z kujawsko-pomorskiego chcą szybkiej transformacji energetycznej, ale liczą tutaj na pomoc rządu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 26 październik 2022 09:55
Prezydenci miast z kujawsko-pomorskiego chcą szybkiej transformacji energetycznej, ale liczą tutaj na pomoc rządu Fot: Wojciech Szabelski / UM Toruń

We wtorek 25 października w Toruniu obradował Konwent Prezydentów Miast Kujawsko-Pomorskiego z udziałem włodarzy pięciu największych miast. Przyjęli oni zgodnie stanowisko, w którym wskazują na potrzebę wspierania przez rząd transformacji energetycznej samorządów.

W konwencie uczestniczyli prezydenci: Bydgoszczy, Torunia (gospodarz spotkania), Inowrocławia, Grudziądza i Włocławka – Sytuacja potwierdza fakt, że niezbędna i nieunikniona jest szybka transformacja energetyczna polskich miast – czytamy w przyjętym stanowisku. Sytuacja, do której nawiązują samorządowcy to gwałtownie rosnące ceny energii.

 

Apelujemy do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o stworzenie systemów wsparcia, które pomogłyby samorządom w budowie własnych, odnawialnych źródeł energii i sieci dystrybucyjnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego – piszą dalej prezydenci miast.

 

- Apelujemy do rządu o stworzenie systemów wsparcia, które umożliwiłyby nam budowanie własnych, odnawialnych źródeł energii i sieci dystrybucyjnych. Natomiast inwestycje, które już poczyniliśmy, mając na uwadze rozwiązania ekologiczne, np. niskoemisyjny transport (autobusy elektryczne), powinny liczyć na preferencyjne stawki energii – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31