Jesteś tutaj: HomeRegionBrytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

Napisane przez  Materiał prasowy WOT Opublikowano w Regionalne czwartek, 23 marzec 2023 16:53
Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej Fot: WOT

Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

 

Szkolenie ,,Urban Coruse” trwało dwa tygodnie, było ono następstwem ubiegłorocznej wizyty brytyjskiego generała Geralda Stricklanda - Już w niedalekiej przyszłości naszych żołnierzy czekają kolejne edycje „Urban Course”, ratownictwa pola walki jak i szkolenia snajperów – informuje płk. Edward Chyła, Komendant Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

 

Celem dwutygodniowego „Urban Course” jest przygotowanie przyszłych instruktorów z zakresu walki w terenie zurbanizowanym. W pierwszym tygodniu zajęć brytyjscy Rangersi szczególną uwagę zwracali na kwestie poruszania się żołnierzy w terenie zurbanizowanym, bezpiecznego podchodzenia do budynku, przeszukiwania i zajmowania pomieszczeń, a także eliminacji potencjalnych zagrożeń. Dodatkowym elementem edukacji były kwestie związane z siłowym wchodzeniem do pomieszczeń różnymi sposobami.

 

 

- W pierwszym tygodniu zajęć żołnierze ćwiczyli taktykę, walkę w małych pomieszczeniach, a także udzielanie pomocy osobom rannym. W ramach kursu przygotowujemy instruktorów walki w terenie zurbanizowanym dzięki czemu będą oni w przyszłości mogli szkolić swoich żołnierzy. Uczestnicy szkolenia wykazują bardzo duży entuzjazm i bardzo dużą chęć nauki – wyjaśnia jeden z brytyjskich instruktorów z 3 Batalionu Rangersów.

 

Szkolenie zakończy się jutro – 24 marca – egzaminem praktycznym dla uczestników.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP