Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie uważają, że Sejm powinien wypowiedzieć się w sprawie polityki imigracyjnej UE

Posłowie uważają, że Sejm powinien wypowiedzieć się w sprawie polityki imigracyjnej UE

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 11 luty 2016 15:44

Klub Kukiz15 chce, aby rząd na wyraźne oczekiwanie Sejmu renegocjował kwoty imigracyjne, do których na forum Unii Europejskiej zobowiązał się rząd PO-PSL. Komisja ds. europejskich w listopadzie wnioskowała o odrzucenie inicjatywy klubu Kukiz15, dzisiaj Sejm uznał, że komisja powinna ten wniosek rozpatrzyć ponownie.

Pisząc krótko, uchwała klubu Kukiz15 wezwać miała rząd Beaty Szydło do odmowy przyjęcia ustalonych przez Komisję Europejską liczby imigrantów.  Zdaniem posłów PO, Nowoczesnej i PSL, taka uchwała sprawiłaby, iż Polska dla UE stałaby się niewiarygodnym partnerem, dlatego podczas obrad merytorycznej komisji ds. Unii Europejskiej głosowali za odrzuceniem projektu uchwały już na pierwszym stopniu prac nad nim. Te trzy kluby uzyskały większość dzięki temu, iż część posłów PiS się wtrzymała od głosu.

 

Dzisiaj na posiedzeniu plenarnym Sejmu posłowie PiS uznali, iż należy dalej pracować nad tą uchwałą, dlatego z powodu braku Sejmu do odrzucenia uchwały, wróci ona do pracy w komisji ds. UE.

 

Od kilku tygodni środowiska związane z klubem Kukiz15 zbierają podpisy pod referendum ogólnopolskim, w którym Polacy mieliby się wypowiedzieć, czy chcą przyjmować imigrantów. 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021