Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 kwiecień 2016

W ostatni dzień marca w Gdańsku odbywała się konferencja Nowe Trendy w Turystyce, podczas której doceniono działania na rzecz turystyki wdrażane w Bydgoszczy. Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy (TeH2O) zyskał prestiżowe wyróżnienie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 kwiecień 2016 23:35

Żeby Bydgoszcz była z nas dumna

Podniosły to moment, gdy świętujemy 670 urodziny Bydgoszczy. Nie brakowało dzisiaj myśli ponadprzeciętność, pełnych emocji – przede wszystkim uczuć wobec Bydgoszczy, szczerych życzeń 1000 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 kwiecień 2016 22:59

,,Bydgoszcz to każdy bydgoszczanin”

W Filharmonii Pomorskiej miały miejsce kulminacyjne uroczystości związane z 670-leciem Bydgoszczy. Odbywały się one w ramach obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Był czas na wspomnienie wspaniałych losów miasta założonego 19 kwietnia 1346 roku przez Kazimierza Wielkiego, refleksję w przyszłość oraz przygotowano również małą ucztę duchową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zamiast podatku PIT, ZUS i ubezpieczenia zdrowotnego zryczałtowany podatek – proponuje Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Jeżeli do tego pomysłu uda się przekonać rząd, to mały biznes będzie mógł rozwinąć skrzydła. Szansa na to jest, gdyż w zespole parlamentarnym dominują przedstawiciele partii rządzącej.

Opublikowano w Regionalne

Znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, mieszkańcy mieszkań komunalnych, którzy mają ponad trzy miesięczne zadłużenie z tytułu korzystania z lokali mieszkalnych, mogą decyzją prezydenta Inowrocławia je odrobić. Długi wobec miasta można odpracować w Zakładzie Robót Publicznych oraz innych jednostkach miejskich.

Opublikowano w Inowrocław

Rozbiórka młyna Krügera przy ulicy Elbląskiej odbyła się według Najwyższej Izby Kontroli z naruszeniem prawa budowlanego. Urząd Miasta wydał zgodę na rozbiórkę obiektu, który znajdował się w gminnej ewidencji zabytków, bez konsultacji z Konserwatorem Zabytków, czego wymaga art 39 ustawy Prawo budowlane. NIK z tego powodu ocenia funkcjonowanie ratusza, w tym aspekcie negatywnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządowcy, parlamentarzyści oraz nadburmistrz miasta partnerskiego Wilhelmshaven, złożyli w południe kwiaty pod pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Tego władcy, który dokładnie 670 lat temu w Brześciu Kujawskim nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bliżej nam co prawda już do jubileuszu 700-lecia praw miejskich Bydgoszczy, dzięki jednak materiałom zachowanym przez Kronikę Filmową możemy cofnąć się 70 lat wstecz, aby zobaczyć nieco ponad trzy minutową relację z wielkiej defilady z okazji 600-lecia Bydgoszczy i Dnia Lotnika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30