Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 kwiecień 2016

Drogowcy w Bydgoszczy są sceptyczni wobec możliwości wprowadzenia bezpłatnego parkowania w soboty. Być może ich opór jednak nie wystarczy, gdyż Naczelny Sąd Administracyjny uważa, że zgodnie z polskim prawem samorządy nie mogą pobierać opłat w dni wolne od pracy. W większości dużych polskich miast opłat w soboty się nie pobiera, wśród niewielu miast praktykujących opłaty w ten dzień jest Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka godzin po wydanym przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza oświadczeniu, aby nie przenosić sejmowych sporów na poziom samorządowy, próbę podjęcia uchwały popierającej Trybunał Konstytucyjny w sporze z rządem podjęto na obradach Rady Gminny Kruszwica. Z inicjatywą wyszedł wiceprzewodniczący Rady Gminy Artur Grobelski.

Opublikowano w Kruszwica

W związku z obchodzonym rokiem jubileuszowym 670-lecia Bydgoszczy, w sobotę odprawiona zostanie Msza Święta w nadzwyczajnym rycie rzymskim w intencji Bydgoszczy. Będzie ona okazją do podziękowania Bogu za kilka wiele wieków i proszenia o dalsze błogosławieństwa w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 kwiecień 2016 19:20

Zmarł Jarosław Wenderlich

W ubiegły wtorek podczas uroczystych obchodów 670-lecia Bydgoszczy odbierał medal Kazimierza Wielkiego, najwyższe odznaczenie przyznawane przez Radę Miasta Bydgoszczy. Wczoraj wieczorem w wieku 67 lat zmarł Jarosław Wenderlich – opozycjonista, prawnik, wieloletni dyrektor bydgoskiej delegatury NIK, działacz społecznik.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku z przyjętym wczoraj przez Radę Miasta stanowiskiem dotyczącym sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, oświadczenie wydał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Apeluje on do samorządowców o niewprowadzanie zamętu w porządku prawnym.

Opublikowano w Regionalne

Radni PiS-u zarzucają Platformie Obywatelskiej, że zamiast merytorycznej dyskusji na sesji Rady Miasta zdecydowano się wykorzystać samochód służbowy prezydenta, w celu dowiezienia chorej radnej na obrady. PO natomiast jest zdania, że radni PiS-u zachowali się nieodpowiedzialnie, gdyż próba sparaliżowania przez nich prac Rady Miasta mogła uniemożliwić przyjęcie ważnych dla miasta uchwał.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 kwiecień 2016 15:15

Samolotem polecimy do Rzymu

Włoski przewoźnik Mistral Air wchodzi na polski rynek i pierwsze połączenie oferuje z bydgoskim lotniskiem. Z naszego lotniska będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu do wiecznego miasta – Rzymu. Dyrektor handlowy linii lotniczej Mark Camilleri wierzy, że połączenie odniesie wielki sukces.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 kwiecień 2016 07:51

Lipiec będzie dla Policji wyzwaniem

Na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy mówił o bezpieczeństwie imprez masowych w ubiegłym roku. Radni z kolei byli bardzo ciekawi przygotowaniom służb do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31