Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 sierpień 2021

Na początku lipca na konferencji prasowej w Bydgoszczy działacze Porozumienia zapowiadali, że w ramach Polskiego Ładu samorządy dostaną rekompensaty w ramach wyższych wpływów z PIT i CIT. Na dzisiaj takich sygnałów jednak brak, natomiast Porozumienie znalazło się poza formacją rządzącą.

Opublikowano w Inowrocław

Osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2023 r. i określenie ścieżki wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 r. – przewiduje uchwalona w środę ustawa. Zawiera też przepisy o karaniu osób naruszających nietykalność personelu punktów szczepień przeciw COVID-19.

Opublikowano w Regionalne

Dzień po przegłosowaniu w Sejmie tzw. lex TVN odbyła się w Bydgoszczy spontaniczna manifestacja przeciwko polityce rządu. Kilkadziesiąt osób przeszło ze Starego Rynku pod bydgoską siedzibę PiS przy ulicy Gdańskiej, po drodze zatrzymując się na kilkanaście minut na przejściu dla pieszych przy ulicy Focha, co doprowadziło do wstrzymania ruchu, w tym także tramwajowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu informowaliśmy, że NSZZ Solidarność w Regionie Bydgoskim przygotowuje akcje protestacyjne w związku z ograniczaniem podwyżek pracowników budżetówki, których płace są zamrożone od kilku lat. Dzisiaj poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że jego formacja będzie o takie podwyżki wnioskować oraz zaapelował do wojewody Mikołaja Bogdanowicza o wsparcie tego postulatu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najprawdopodobniej wkrótce zapadnie decyzja o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, przez co zapłacimy mniejszy podatek dochodowy, spadną jednak wpływy do budżetow samorządów. Szacuje się, że dla Bydgoszczy będzie to ok. 140 mln zł rocznie. Ograniczy to możliwości inwestycyjne, ale także może wymusić wzrost opłat np. za komunikację publiczną. Jedną z propozycji rekompensat dla samorządów ze strony rządu są dotacje inwestycyjne w ramach Nowego Ładu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 12 sierpień 2021 06:20

Niebezpieczne ciemności na S-5

Oświetlanie dróg ekspresowych jest zadaniem publicznym, w praktyce chodzi jednak przede wszystkim o bezpieczeństwo, bowiem jazda nieoświetloną drogą jest zawsze niebezpieczniejsza. Problem z oświetleniem widoczny jest na półnconej obwodnicy Bydgoszczy, w przebiegu drogi ekpresowej S-5 pomiędzy węzłem Aleksandrowo (Osielsko) a Maksymilianowem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31