Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 sierpień 2021

W środę tematem numer jeden w Polsce było przegłosowanie tzw. lex TVN, do tego projektu udało się mimo sprzeciwu PiS-u wprowadzić poprawkę, która zmienić może zasady obsadzania kierownictwa m.in. Telewizji Polskiej, ograniczając wpływ na to formacji rządzącej. Poprawka przeszła dwoma głosami, dzięki wsparciu posłów Kukiz15.

Opublikowano w Regionalne

Hale przemysłowe łatwo ulegają zabrudzeniu, natomiast w czyszczeniu są dość trudne z uwagi na dużą powierzchnię, a przede wszystkim dlatego, że przez większą część doby trwa w nich praca. Nie ma więc żadnego uzasadnienia ich sprzątanie ręczne, które w tym przypadku byłoby pracochłonne i zupełnie nieefektywne. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest ich czyszczenie maszynowe. Jakie maszyny sprawdzą się najlepiej?

Opublikowano w Polecane

– Jeśli każdy miałby przyjąć kolejną dawkę, potrzebowalibyśmy 800 mln dodatkowych dawek szczepionek, których obecnie nie mamy – mówi dr Paloma Cuchi, przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce. WHO na razie oficjalnie nie rekomenduje szczepień trzecią, przypominającą dawką. Niedawno zaapelowała też, żeby poszczególne kraje nie zamawiały dodatkowych szczepionek w czasie, kiedy te biedniejsze wciąż nie otrzymały preparatu do przeprowadzenia pierwszej rundy szczepień. – Ważne, żeby na razie wszyscy zaszczepili się jedną lub dwoma dawkami, w zależności od preparatu. A myślenie o trzeciej dawce zostawmy sobie na przyszłość. W tym momencie i na podstawie informacji, które mamy, trzecia dawka nie wydaje się konieczna – mówi ekspertka.

Opublikowano w Magazyn

Za kilka dni zakochani będą mogli ponownie symbolicznie wyrazić swoje uczucie poprzez zawieszenie kłódki ze swoimi imionami. W przeszłości takim miejscem był Most Kiepury (przy Operze Nova), ale z uwagi na wpływ dodatkowego obciążenia na kontrukcję zostały zdemontowane, zapowiedziano wówczas stworzenie nowego miesca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31