Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 sierpień 2021

W ubiegłym tygodniu miał miejsce symboliczny ślub dwójki homoseksualnych lekarzy w Bydgoszczy, co obiło się dość szerokim echem w Polsce. Głośno było też o liście z gratulacjami, skierował do nich prezydent Rafał Bruski, na urzędowym papierze, nazywając ich ,,małżonkami”. I choć formalnie ślubu nie było – odbył się on wcześniej w Szkocji – to cała sprawa wydaje się wpisywać w spór światopoglądowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 15 sieprnia 1920 roku, której 101. rocznicę dzisiaj obchodzimy. Na tę bitwę warto spojrzeć jednak nieco szerzej z punktu widzenia geopolitycznego – zmiana przebiegu wojny polsko-bolszewickiej na korzyść Polski to nie tylko zachowanie dopiero co odzyskanej niepodległości, ale też uratowanie tzw. Ładu Wersalskiego.

Opublikowano w Regionalne

W najbliższych dwóch tygodniach liczba zakażonych koronawirusem nie będzie przyrastała lawinowo. Gdy Polacy wrócą z urlopów i dzieci pójdą do szkół, może być ich zdecydowanie więcej. Już dziś obserwujemy wzrost liczby zleconych testów – powiedział w piątek wiceszef MZ Waldemar Kraska.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 14 sierpień 2021 14:29

Bydgoski parlamentaryzm w latach 90

W poprzednim rozdziale zakończyliśmy prezentowanie tego kto reprezentował Bydgoszcz w Sejmie PRL, wchodząc w transformację ustrojową w częsciowo wolnych wyborach z 1989 roku. Idąc dalej zaczynamy dzisiaj od I kadencji Sejmu RP, wybranej już w pełni wolnych wyborach w 1991 roku. Zakończymy na rządach koalicji AWS – Unia Pracy w 2001 roku. Wiele nazwisk jakie się pojawia to dzisiaj wciąż aktywni politycy.

Opublikowano w Magazyn

Wystarczy spojrzeć na nasz wykres historyczny, aby zauważyć, że program szczepień w województwie kujawsko-pomorskim coraz mocniej hamuje, a wciąż nie udało nam się zaszczepić nawet połowy populacji, tymczasem powoli wchodzimy w czwartą falę COVID-19. Szansę, że w pełni zaszczepimy połowę populacji województwa do końca sieprnia stają się bardzo niewielkie, być może uda się tego dokonać we wrześniu – wszystko zależeć będzie od tego jaka będzie dynamika spadku tygodniowych szczepień.

Opublikowano w Regionalne

Igrzyska Olimpijskie w Tokio nigeryjska federacja lekkoatletycza oraz sportowcy zapamiętają bardzo źle z powodu skandalu dopingowego i zaniedbań działaczy, z rezultacie 11 lekkoatletów z tego kraju zostało zdyskwalifikowanych. Zrozgoryczeni sportowcy we wiosce olimpijskiej wyrażali niezadowolenie z zachowania swojej federacji - ,,Nie chcemy cierpieć za czyjeś zaniedania” - takie haslo pojawiło się na kartonowej tabliczce.

Opublikowano w Sport
sobota, 14 sierpień 2021 12:49

MZK chce odmłodzić tabor

Flota bydgoskich autobusów miejskich do specjalnie wiekowej nie należy, Miejskie Zakłady Komunikacyjne ogłosiły natomiast przetarg na zakup 12 autobusów, które powinny być wyprodukowane w 2022 roku. Pojazdy będą musiały spełniać normy EURO6.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na cmentarzu Nowofarnym spoczywają oficerowie wojny polsko-bolszewickiej, którzy swoim poświęceniem przyczynili się do utrzymania dopiero co odzyskanej przez Polskę niepodległości. Ich groby zarastrają chwastami, co jest przykrym widokiem – nie są one objęte ochroną państwa z powodu zawiłości formalnych. Dobra widomość jaką przedstawiamy dzisiaj – symbolicznie w przeddzień 101. rocznicy Bitwy Warszawkiej – jest taka, że sprawa zbliża ku szczęśliwemu finałowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31