Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 sierpień 2021

W środę informowaliśmy o przebiegu sesji Rady Miasta Bydgoszczy, z której wyszła piątka radnych klubu PiS w ramach protestu, ale pomimo jasnej zapowiedzi, że to protest całego klubu, trójka radnych pozostała jednak na sali. Pod wieczór dyskusja przerzuciła się na Facebook-a, gdzie radni Prawa i Sprawiedliwości nie szczędzili sobie złośliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 sierpień 2021 11:08

Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu

W czwartek wizytę w zakładach PESA złożył premier Mateusz Morawiecki, podczas publicznego wystąpienia na tle lokomotyw Gamma chwalił decyzję rządu o nacjonalizacji PESA przed kilkoma laty, który pozwoliła przeprowadzić w firmie restrukturyzację, a w ostatnim czasie wyjść na prostą – Pesie nie pomagała żadna niewidzialna ręka rynku -zaznaczył premier.

Opublikowano w Bydgoszcz

W całej Polsce odbywają się akcje protestacyjne pracowników pogotowia ratungowego, część z nich wypowiedziała współpracę. Medialnie o tym za dużo się nie mówi, ale problem jest – jak udalo nam się nieoficjalnie ustalić – w województwie kujawsko-pomorskim z tego powodu uziemnionych jest kilka karetek. To mniej załóg, które w danym momencie ratują nasze zdrowie i życie.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym roku po raz pierwszy środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (znanego wcześniej jako Fundusz Dróg Lokalnych) trafią też do miast na prawach powiatu, czyli w kujawsko-pomorskim także do Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza, które do tej pory z tej pomocy państwa były wyłączone. Pod koniec lipca wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zachęcał te samorządy do skorzystania z pieniędzy – samorządowcy póki co czekają jednak na kryteria.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31