Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 20 sierpień 2021

Święty Stefan uzawany jest za pierwszego króla Węgier, dlatego przyadające 20 sierpnia jego wspomnienie jest jednym z najważniejszych świąt narodowych na Węgrzech. W tym roku świętowanie było szczególnie ważne, bowiem przed rokiem zrezygnowano z publicznych wydarzeń z uwagi na pandemię COVID-19, również zrezygnowano z obchodów święta niepodległości, stąd też dzisiejsze święto Świętego Stefana jest pierwszym świętem narodowym, gdzie znacząco poluzowano obostrzenia.

Opublikowano w Magazyn

Obecnie prowadzone są już postępowania przetargowe w celu wyłonienia wykonwców budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Planuje się oddać ją do użytku w 2026 roku. Przyjęty do realizacji przebieg drogi nie wszystkim się jednak podoba – o zmianę przeiegu zabiega Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 20 sierpień 2021 16:09

Mamy drugiego wicewojewodę

Premier Mateusz Morawiecki ma powołać drugiego wicewojewodę Kujawsko-Pomorskiego, jak poinformował minister Łukasz Schreiber będzie to związany z gminą Sicienko Radosław Kempiński, który obecnie pelni jeszcze funkcję wicewójta Siecienka. Wcześniej był radnym do Powiatu Bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Transport drogowy odpowiada za blisko 1/5 całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE i w przeciwieństwie do innych sektorów nie odnotowuje żadnego znaczącego spadku. Do zmiany w tym zakresie ma się przyczynić pakiet Fit for 55, który wprowadza wymóg obniżenia średnich emisji z nowych samochodów o 55 proc. od 2030 roku i o 100 proc. pięć lat później. To oznacza, że od 2035 roku w UE nie będzie można sprzedawać nowych samochodów z silnikami spalinowymi. – Rynek motoryzacyjny się zmieni, w ofercie będzie więcej samochodów elektrycznych i będą one bardziej dostępne cenowo – mówi ekspert tego rynku Rafał Bajczuk. Nie wszystkie koncerny są jednak gotowe na tak szybką transformację.

 

Opublikowano w Magazyn

W czwartek premier Mateusz Morawiecki wizytę w kujawsko-pomorskim rozpoczął od zakładów PESA, później odwiedził także Kruszwicę, gdzie przed budowanym mostem w Kobylnikach, który będzie częścią obwodnicy Kruszwicy, chwalił się wsparciem rządowym na inwestycje infrastrukturalne na Kujawach.

Opublikowano w Kruszwica

Postulat kaskadyzacji Wisły (drogi wodnej E-40) powtarza się od wielu lat – wpisuje się z jednej strony w politykę polskiego rządu, ale też jest to kluczowe zagadnienie dla władz samorządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, stąd można powiedzieć, że kaskadyzacja jest ponad podziałami politycznymi. Kaskadyzacja miała się zacząć od budowy drugiego stopnia w naszym województwie w Siarzewie. Ta inwestycja stanęła na poważnym zakręcie.

Opublikowano w Regionalne

Jednym z kluczowych postulatów dla przyśpieszenia rozwoju Bydgoszczy jest przyznanie miastu statusu węzła sieci bazowej TEN-T. Obecnie w dokumenach Unii Europejskiej jesteśmy węzłem sieci kompleksowej, która ma zostać rozwinięta do 2050 roku, w przypadku sieci bazowej jest to 2030 rok. Pomóc w osiągnięciu tego celu mogłoby zwiększenie znaczenia linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz z portem w Gdynii. Jest na to realna szansa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30