Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 sierpień 2021

Do 2026 planuje się uruchomienie pierwszego etapu terminalu intermodalnego Bydgoszcz – Emilianowo. Obecnie spółka celowa, powołana do budowy infrastruktury (Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo) jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowych. Zakłada się, że uda się pozyskać środki na samą budowę z Krajowego Programu Odbudowy w ramach Funduszu Odbudowy Europy po pandemii COVID-19. W zapisach KPO jest bowiem rozwój infrastruktury intermodalnej specjalnie prefereowany.

Opublikowano w Bydgoszcz

10 października 1936 roku uruchomiono w Bydgoszczy pierwszą linię autobusową, dzieje komunikacji miejskiej, które zapoczątkowały tramwaje są dłuższe bowiem sięgają 1888 roku. Dzisiaj w Bydgoszczy mieliśmy zlot zabytkowych autobusów w ramach świętowania 85-lecia autobusów w Bydgoszczy oraz 40-tej rocznicy pojawienia się pojazdów marki Ikarus.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zapraszamy do zapoznania się z naszym tygodniowym raportem szczegółowym na temat tempa szczepień przeciwko COVID-19. W ostatnim tygodniu wykonano 22,5 tys. szczepień w województwie kujawsko-pomorskim, to jest o blisko 4 tys. mniej niż tydzień temu. Wszystko wskazuje, że tempo dalej będzie spadac.

Opublikowano w Regionalne

W środę Rada Miasta Bydgoszczy wniosek Nadleśnictwa Bydgoszcz o ustanowienie lasów ochronnych w granicach Bydgoszczy oceniła w części pozytywnie, ale w części kolidującej z budową terminalu w Emilianowie i budową drogi S-10 negatywnie. Sprawa wywołała polityczne emocje, część radnych w ramach protestu wyszła z obrad. W przestrzeni publicznej padają sformułowania, że ta uchwała w ogóle Emilianowa nie dotyczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pracownicy pogotowia ratunkowego w całym kraju wypowiadają umowy, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Ratownicy medyczni pracujący w bydgoskim pogotowiu na umowy cywilnoprawne zapowiadają, że 31 sieprnia złożą wypowiedzenia. Jak udało nam się ustalić – sprawa może dotyczyć 80 pracowników, przez co około 8 karetek bez obsady pozostanie w garażu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powoli zbliżamy się do końca prezentacji ostatniego stulecia bydgoskiego parlamentaryzmu. Dzisiaj przyjrzymy się okresowi od 2001 roku, gdy po po kompromitacji AWS ponownie do władzy wróciła lewica spod znaku SLD. Jak się okazało, były to ostatnie rządy SLD i początek wielkich problemów tej formacji. Mamy później też 2-letnie rządy koalicji PiS-Samoobrona-LPR. W 2004 roku pierwszy raz w historii mielismy też wybory do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30