Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 sierpień 2021

W ostatnim tygodniu w Bydgoszczy przeprowadzono mniej niż 4,2 tys. szczepień przeciwko COVID-19, to niewielka liczba przy apogeum z przełomu czerwca i lipca, gdy liczby przekraczały znacznie 20 tys. szczepień tygodniowo. Tendencja jest spadkowa. Bydgoszcz zalicza się do najbardziej zaszczepionych samorządów w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

O godzinie 8 rozpoczął się w Kołaczkowie pod Szubinem protest, a właściwie blokada drogi krajowej nr 5. Blokada zakończy się w środę około godziny 8 rano, powoduje to ogromne utrudnienia na drogach, jadąc z Bydgoszczy, po wjechaniu na teren gminy Szubin tworzy się kilometrowy korek aż do Zamościa, gdzie policja kieruje kierowców na objazd przez miejscowość Tur.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Czwarta fala pandemii koronawirusa jest przesądzona, ale jej skali w tej chwili nie można przewidzieć – ocenił w poniedziałek konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, były szef GIS Jarosław Pinkas.

Opublikowano w Regionalne

W grudniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie zastępcze w sprawie zmiany nazwy skweru na Osiedlu Leśnym z Pomorskiego Okręgu Wojskowego na płk. Łukasza Cieplińskiego, powołując się na ustawę dekomnizacyjną. Rada Miasta zarządzenie wojewody zaskarżyła – dzisiaj (24 sierpnia) Wojewódzki Sąd Administracyny przyznał rację Radzie Miasta i grudniowe zarządzenie wojewody uchylił. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 8 w Kołaczkowie w gminie Szubin, na drodze krajowej nr 5 rozpoczęła się blokada zorganizowana przez kilkadziesiąt ciągników rolniczych. Policja ruch kieruje drogą okrężną przez miejscowość Tur. Protest zorganizowała Agrounia - Niech nas ściągają siłą – zapowiada jeden z liderów, mówiąc, ze przez 24 godziny ruch nie zostanie odblokowany.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jutro (25 sierpnia) w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędą się bezpłątne warsztaty laktacyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Istnieje szansa, że w nowej perspektywie Unii Europejskiej uda się przywrócić połączenia kolejowe pomiędzy Kcynią i Bydgoszczą, przez Nakło nad Notecią. Pierwotnie informowano opinie publiczną, że będzie rozważony też wariant oparty o linię kolejową nr 356 pomiędzy Bydgoszczą – Szubinem – Kcynią. W Toruniu zapadła decyzja, aby bez analiz zdecydować się na wariant nakielski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30