Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 sierpień 2021

W styczniu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz wstępnie zapowiedział, że na nowy rok szkolny, czyli we wrześniu, powinny powrócić tramwaje pomiędzy Rondem Bernardyńskim i Babią Wsią. Z uwagi na przebudowę Ronda Bernardyńskiego i zmianę jego poziomu torowisko zostało tymczasowo rozebrane. Obecnie przechodząc w tej okolicy możemy zobaczyć nowe podkłady torowe, co może sugerować, że wkrótce sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał. Jest to jednak mylące.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 28 sierpień 2021 14:08

Bezpieczne schody - postaw na blachę LOHR!

Schody muszą cechować się wygodą i bezpieczeństwem, które powinny być zapewnione zarówno w przypadku schodów zewnętrznych, podlegających wpływowi warunków atmosferycznych, jak stopni wewnątrz budynku. Kształt schodów, rozmiar poszczególnych stopni i ich wykończenie nie tylko winny zapewniać bezpieczeństwo użytkowania, ale też zgrywać się z architekturą budynku. W poniższym artykule zajmiemy się schodami blaszanymi - jakie są ich zalety i do jakich budynków czy wnętrz będą pasować?

Opublikowano w Polecane

W kończącym się tygodniu przekroczyliśmy próg 50% zaszczepionych przynajmniej jedną dawką w województwie kujawsko-pomorskim.- według piątkowych danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli było to dokładnie 50,3% populacji. Szczepienia niestety dalej zwalniają – więcej w naszym cotygodniowym raporcie szczegółowym.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 28 sierpień 2021 13:59

Bydgoski parlamentaryzm za rządów PO – PiS

Przez ostatnie tygodnie w naszych publikacjach przybliżyliśmy Państwu przeszło sto lat bydgoskich reprezentantów w parlamencie, począwszy od tworzonego jeszcze w czasie zaborów Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu, przez okres II Rzeczpospolitej, a następnie czasy PRL, gdzie wybory się odbywały, ale na pewno nie można było by ich nazwać uczciwymi, kończąc na okresie III Rzeczypospolitej. Symbolicznie cykl zakończymy na 2019 roku. To jednak nie koniec cyklu, o czym szerzej napiszę w podsumowaniu.

Opublikowano w Magazyn

10 sierpnia podczas manifestacji na Starym Rynku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w swojej wypowiedzi sugerował, że w gazetach przejętych przez Orlen z grupy Polska Press, dochodzić ma do sytuacji, iż publikacje napisane przez dziennikarzy są zmieniane przed publikacją, dla zachowania odpowiedniego oddźwięku politycznego. Oskarżenia prezydenta bardzo poważne, dlatego postanowiliśmy dopytać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z powodu pandemii na dłuższy czas zawieszone zostały Koncerty z Balkonu Święcickiego organizowane przez senatora Andrzeja Kobiaka. Wyszczepienie dużej części populacji pozwoliło w piątek zorganizować koncert, na którym wystąpiła bydgoszczanka Grażyna Nita i gość z Krakowa Jacek Wójcicki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30