Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 sierpień 2021

W 1975 roku abp. Marcel Lefebvre bez zgody miejscowego biskupa (Francja) udzielił święcenia trzem klerykom. W 1988 roku abp. Lefebvre bez zgody papieża wyświecił czterech biskupów czym zaciągnął na siebie oraz na założone przez siebie Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X ekskomunikę, zdjętą dopiero przez papieża Benedykta XVI, choć sam status Bractwa Świętego Piusa X nie został uregulowany kanonicznie w Kościele do dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

31 sierpnia 1980 roku w Stoczni Gdańskiej podpisano Porozumienia Sierpniowe, w ramach których władza zaakceptowała 21 postulatów, w tym zgodziła się na rejestrację NSZZ Solidarność. Dzisiaj przypada 41 rocznica tamtych wydarzeń. Z tej okazji symboliczna uroczystość odbyła się na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa, z udziałem uczestnika tamtych wydarzeń Wojciecha Mojzesowicza.

Opublikowano w Regionalne

- W środę z dużym prawdopodobieństwem zarząd podjęcie uchwałę - poinformował radnych na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki.Wcześniej radni pytali dlaczego wciąż go nie ogłoszono, choć zapowiadano to już na wiosnę. Nowi przewoźnicy mieliby by wjechać na kujawsko-pomorskie tory już w połowie grudnia.

Opublikowano w Regionalne

Listopad zbliża się nieubłaganie, stąd też czasu na opracowanie studium ekonomicznego, aby znaleźć się na liście rankingowej programu Kolej Plus coraz mniej. W lipcu informowaliśmy o otwarciu ofert dla koncepcji budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, następnie Sośna i Więcborka, wraz z modernizacją linii nr 281 z Więcborka do Chojnic. Przetargu nie można rozstrzygnąć z powodu braku montażu finansowego.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
poniedziałek, 30 sierpień 2021 09:31

Dożynki z Bayer Full i szczepieniami w gminie Kruszwica

Przełom sierpnia i września to tradycyjne święto plonów nazywane dożynkami. To czas dziękczynienia po zbiorach – w polskiej tradycji ludowej dziękczynienia głównie Bogu. Ubiegłoroczne dożynki z uwagi na pandemie były skromniejsze – w niedzielę 29 sierpnia w Woli Wapnowskiej odbyły się dożynki gminy Kruszwica.

Opublikowano w Kruszwica

W środę 1 września – w symboliczny pierwszy dzień szkoły, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która ma dotyczyć projektowanym zmianom w prawie oświatowym i w karcie nauczyciela. Sesja ma być otwartą debatą z udziałem wszystkich środowisk związanych z oświatą, zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz nie kryje jednak nadziei, że ostatecznie zmiany rekomendowane przez ministra Przemysława Czarnka nie wejdą w życie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30