Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 sierpień 2021

Były premier Donald Tusk powrócił do objeżdżania Polski, w środę gościł w Nakle nad Notecią gdzie się spotkał z samorządowcami z województwa kujawsko-pomorskiego. W nakielskim kinie odbyło się otwarte spotkanie, przebiegające na zasadzie, że zainteresowane osoby mogły zadawać pytania.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W maju zniesione zostały obostrzenia dotyczące działalności gastronomii, która nie mogła stacjonarnie funkcjonować od października. Były to bardzo ciężkie tygodnie dla restauratorów, którym wstępnie mówiono, że ograniczenia potrwają tylko dwa tygodnie, skończyło się okresem ponad pół roku. Co mogliśmy zauważyć w maju to wzrost cen.

Opublikowano w Regionalne

Złoty medal w skoku o tyczce w Tokio zdobył Szwed Armand Duplantis, który jako jedyny przeskoczył barierę 6 metrów. Drugi był Amerykanin Christopher Nielsen, który pokonał poprzeczkę na wysokośći 5,97. Nielsen 30 czerwca wystapil w Bydgoszczy na 3. Memoriale Ireny Szewińskiej – na stadionie Zawiszy uzyskał wysokość 5,92 i wygral konkurencję.

Opublikowano w Sport

W tym tygodniu przekroczyliśmy kamień milowy przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki przez milion mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, co pokazuje, że zbliżamy się do zaszczepienia 50% populacji. Mniej optymistyczne jest już jednak to, że notujemy z tygodnia na tydzień spadek liczby zaszczepionych.

Opublikowano w Regionalne

Trwają prace związane z rewitalizacją Rynku w Starym Fordonie. W toku tych prac ujawniono ludzkie szczątki, zdaniem archeologów mieścił się w tym miejscu w przeszłości cmentarz. Odrycia sprawiły, że służby archeologiczne temu miejscu przyjrzą się bliżej.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 04 sierpień 2021 11:49

Setki martwych ryb na Noteci

Przerażający widok pojawił się w ubiegłym tygodniu na rzece Noteć pomiędzy Inowrocławiem i Pakością. Setki marwych ryb unosiło się nad powierzchnią wody. Ta sytuacja zbiegła się z awarią w zakładach Ciech Soda Mątwy w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Kierownik biura prymasa Polski, będącego jednocześnie delegatem Episkopatu ds. ochony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studniki w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinforował, że biskup Jan Tyrawa dokonał wpłaty na rzecz Fundacji Świętego Józefa, która zajmuje się wspieraniem ofiar nadużyć seksualnych. Czy była to dodatkowa kara dla byłego ordynariusza diecezji bydgoskiej?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30