Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 kwiecień 2023

Festiwal Prapremier to jedna z marek teatralnych Bydgoszczy, tegoroczna edycja na chwilę obecną zostanie sfinansowana tylko z dotacji z budżetu województwa oraz Bydgoszczy, bowiem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyznało dotacji. Teatr Polski od rozdziału dotacji przez resort się odwołał, w środę poparcie dla tego odwołania wyraziła Rada Miasta Bydgoszczy bez głosów sprzeciwu, swoje poparcie udzielił natomiast także wiceminister Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

W drugiej połowie marca w naszym województwie stwierdzono 22 zgony spowodowane COVID-19, w skali miesiąca będzie to 36 zgonów. To najgorszy miesiąc pod tym względem w 2023 roku. Końcówka marca to też spadek dynamiki nowych zakażeń, zatem najprawdopodobniej jesteśmy po kolejnym szczycie.

Opublikowano w Regionalne

Działacze Solidarnej Polski uważają, że prezydent Ryszard Brejza po ponad 20 latach rządów zamierza zostać posłem lub senatorem, w przeszłości zresztą zasiadał już w Sejmie. Inowrocławski ratusz sprawy nie komentuje, natomiast w kuluarach się słyszy, że pytanie to być może ma na celu spalenie w przedbiegach jego potencjalnej kandydatury.

Opublikowano w Inowrocław

UE pracuje nad wspólnymi ramami regulacyjnymi dla branży kryptowalut – tzw. rozporządzenie MiCA ma być przedmiotem głosowania Parlamentu Europejskiego w kwietniu. Jednak w branży już mówi się o potrzebie jego zaktualizowania, ponieważ planowane regulacje nie nadążają za błyskawicznym postępem. – Technologia się rozwija. A jeżeli na stworzenie sensownego aktu prawnego potrzeba czterech–pięciu lat, to jest niemożliwe, żeby regulacyjnie za nią nadążyć – mówi Paweł Kuskowski, CEO i współzałożyciel Gatenox. Jak ocenia, unijna regulacja powinna mieć pozytywny wpływ na rynek kryptowalut i obniżyć tzw. próg wejścia dla osób, które dotąd nie miały z nim styczności. Jeśli jednak regulacja nie będzie przystawać do aktualnego kształtu tej branży, może wyhamować jej rozwój.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP