Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 luty 2024

Dobiega końca rekordowa długa kadencja prezydenta Rafała Bruskiego, która trwa już 5 i pół roku. Zanim kampania wyborcza rozpocznie się na dobre jest to dobry moment, aby podsumować ten czas. Nasza subiektywna ocena pracy włodarza to 4.

Opublikowano w Bydgoszcz

В четвер, наприкінці прес-конференції в Брюсселі Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що було прийнято рішення про створення Спільного центру НАТО-Україна з питань аналітики, тренувань та освіти, який базуватиметься в Бидгощі.

Na zakończenie czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że zapadła decyzja w sprawie utworzenia Wspólnego Centrum Analiz, Szkoleń i Edukacji NATO-Ukraina, którego siedzibą będzie Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Warszawie minister rolnictwa Czesław Siekierski spotkał się z delegacjami rolników z całej Polski. Rolnicy mówili o swoich problemach, minister wykazywał się zrozumieniem, ale było to głównie wysłuchanie wzajemnych racji, z tego też powodu do końca lutego – zanim ruszą konkretne prace polowe, można się spodziewać protestów. Aktualny wydaje się też wtorkowy – kolejny protest w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 15 luty 2024 15:38

RyanAir chce ponad 33 mln zł

Po kilkukrotnym przesuwaniu terminu - otwarty został przetarg na promocję województwa w liniach lotniczych, nie ma się co oszukiwać, że nie chodzi tutaj jednak typowo o reklamę, co jest to formuła ukrytego dotowania linii lotniczych. RyanAir zaoferował kwotę ponad 33,2 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

22 grudnia funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Inowrocławia przestał pełnił Marek Słabiński, zadanie to powierzono natomiast Wojciechowi Piniewskiemu. Słabiński uważa, że został odwołany nielegalnie, bowiem nie przewidują tego przepisy prawa. Musiało minąć półtora miesiąca, aby stanowisko w tej sprawie zabrało MSWiA.

Opublikowano w Inowrocław

- Myślę, że wszyscy mamy poczucie, że oczekiwania społeczne nie są spełnione – mówił w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta poświęconej sytuacji hali targowej, wiceprezydent Łukasz Krupa. Na spotkaniach z władzami miasta operator hali miał przyznać się do błędów zarządczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur są przesłanki, aby podejrzewać, że funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach stosują wobec skazanych przemoc fizyczną i psychiczną. Te przypuszczenia skłoniły Helsińską Fundację Praw Człowieka do podjęcia interwencji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Październik 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31