Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 luty 2024

Gdy 7 grudnia 2017 roku w bydgoskim ratuszu zawierano porozumienie w sprawie opracowania studium dla przebiegu obwodnicy Białych Błot nikt nie mógł się spodziewać, że przez kolejne ponad 6 lat te prace studialne nie ruszą. Obwodnica Białych Błot to swego rodzaju telenowela, która się nadal ciągnie, bo samorządy podkreślają jak są zainteresowane, ale nie ma konkretów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 24 lutego zebrali się Ukraińcy, widać było sporo dzieci, niektórzy trzymali zdjęcia poległych na froncie. Ukraińców przyszli wspierać Polacy i Białorusini. Milczeniem, które stało się wyrazem bezradności uczczoną tą smutną dla Ukrainy rocznicę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już jakiś czas temu odwołało z funkcji prezes Joannę Kuligowską-Roszak, w piątek 23 lutego Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wykreślił ją z rejestru, czyli odwołanie stało się już prawomocne. Według sądowego rejestru od wczoraj radiem kieruje Cezary Wojtczak jako likwidator, w praktyce obowiązki te pełni już około dwóch tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami tydzień protestów rolniczych, które utrudniały nam życie. Są to największe protesty w Polsce w ostatnich latach, szacuje się, że w województwie kujawsko-pomorskim obok obszarów przygranicznych, skala tych protestów jest najwyższa. Nie bez powodu w poniedziałek na nadzwyczajnej sesji zbierze się Sejmik Województwa. Z drugiej strony padają zarzuty, że działania rolników nie sprzyjają Ukrainie w obronie przed Rosją.

Opublikowano w Regionalne

Spore zmiany mają się pojawić w bydgoskiej komunikacji miejskiej już w marcu – oznacza to, że czeka nas znacząca korekta rozkładów jazdy, ale kursów ma być znacznie więcej. W szczególności wzmocniona będzie komunikacja pomiędzy Fordonem i centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro przypadnie II niedziela Wielkiego Postu, z okazji I niedzieli bp. Krzysztof Włodarczyk wystosował do wiernych Diecezji Bydgoskiej list pasterski, w którym zachęca do refleksji na bydgoskim Kościołem. Jest to chyba najbardziej odważne tego typu wystąpienie ordynariusza bydgoskiej diecezji od czasu jej ustanowienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31