Jesteś tutaj: HomeSamorządowcyBiała Księga na 15-lecie województwa

Biała Księga na 15-lecie województwa

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Samorząd środa, 22 maj 2013 19:08

Szanowni samorządowcy i społecznicy,

Za kilka tygodni będziemy ,,Świętować” 15-lecie funkcjonowania województwa kujawsko-pomorskiego. Pojawił się cudzysłów, gdyż na dużym obszarze województwa nie ma czego świętować.

W kujawsko-pomorskim mamy do czynienia z jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w kraju. Brak przemyślanej polityki rozwoju doprowadził do tego, że mamy do czynienia właściwie z województwem trzech prędkości. Potrzebna jest poważna dyskusja na temat przyszłości kujawsko-pomorskiego.

 

Z tego powodu zwracam się do Państwa, reprezentantów różnych części województwa o pomoc w stworzeniu Białej Księgi, w której przedstawimy jak funkcjonuje województwo w rzeczywistości oraz poszukamy wspólnych rozwiązań na przyszłość.

 

Proszę o przysyłanie na adres mailowych redakcja@portalkujawski.pl państwa oceny funkcjonowania województwa przez ostatnie 15  lat (z punktu widzenia Państwa gminy) oraz propozycji na poprawę obecnej sytuacji w przyszłości.

 

Wszelkie Państwa uwagi zostaną opublikowaną, a następnie postaramy się z nich stworzyć jednolity raport, który mamy nadzieje, będzie bardzo realistycznie oceniał sytuację w województwie. 

Warte obejrzenia

Dyskuskusje

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?