Jesteś tutaj: HomeSportPiłka nożnaZawisza rozbił Olimpię
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 318

Zawisza rozbił Olimpię

Napisane przez  środa, 30 styczeń 2013 20:29

W swoim drugim sparingowym spotkaniu w okresie przygotowawczym piłkarze Zawiszy Bydgoszcz wysoko pokonali na własnym boisku Olimpię Grudziądz 4:0.

Nikt z obserwatorów nie spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Bydgoszczanie od pierwszych minut wręcz rzucili się na lokalnych rywali. Efektem tego była pierwsza bramka już w 17. minucie gry po faulu w polu karnym na Geworgianie rzut karny pewnie wykorzystał napastnik Paweł Abbott. Ten sam zawodnik kilka chwil później wykorzystał idealne podanie ze środka i pokonał golkipera gości. Później jeszcze bramkę dołożył Daniel Mąka.

- To tylko sparing - mówił ze spokojem właściciel bydgoskiego zespołu Radosław Osuch.- O wszystkim zadecydują rozgrywki ligowe, a nie mecze towarzyskie. Teraz zawodnicy pracują jeszcze ciężej niż dwanaście miesięcy temu, kiedy było dużo gorzej w tym samym okresie. Obecnie mamy takich piłkarzy, którym zależy na awansie do T-Mobile Ekstraklasy.

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana, gdyż bydgoszczanie spokojnie rozgrywali piłkę na swojej połowie. Grudziądzanie jednak nie byli w stanie nic zrobić przy trafieniu Rafała Leśniewskiego. Choć również sama Olimpia miała kilka sytuacji na zmianę rezultatu. Najlepszą zmarnował Jan Pawłowski. Jego strzał z bliskiej odległości obronił doświadczony Wojciech Kaczmarek. Gospodarze też nie mieli szczęścia, kiedy piłka po ich uderzeniach trafiała w słupki bądź poprzeczki.

Wśród gospodarzy wystąpiło dwóch młodych testowanych graczy. Jeden z nich to 20-letni albański napastnik Morina Luizim oraz Daniel Szymczyk (ostatnio Omega Kleszczów).

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 4:0 (2:0)
1:0 - Abbott (k.) 17'
2:0 - Abbott 22'
3:0 - D. Mąka 36'
4:0 - Leśniewski 70'

Składy:

Zawisza: Wojciech Kaczmarek (72' Andrzej Witan) - Damian Ciechanowski (62' Piotr Petasz), Łukasz Nawotczyński (62' Paweł Strąk), Łukasz Skrzyński, Jacek Popek, Vahan Gevorgyan (62'Morina Luizim) Hermes (62' Kamil Wiktorski), Kamil Drygas (72' Tomasz Ostalczyk), Jakub Wójcicki, Daniel Mąka (72' Rafał Leśniewski), Paweł Abbott.

Olimpia: Michał Wróbel (46' Daniel Osiecki) - Grzegorz Gebauer (46' Robert Pisarczuk), Marcin Staniek (46' Michał Łabędzki), Sławomir Mazurkiewicz, Adam Banasiak, Mariusz Kryszak (46' Mateusz Górka), Dariusz Gawęcki (46 Dariusz Kłus), Maciej Rogalski (57' Robert Szczot, 76' Bartosz Fafiński), Marcin Smoliński (46' Adam Cieśliński), Robert Szczot (46' Adrian Frańczak), Piotr Ruszkul (46' Jan Pawłowski).