Jesteś tutaj: HomeSportZawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 29 maj 2020 11:36

Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

 

W poniedziałek Kujawsko-Pomoski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o tym, że zaległe rozgrywki 1/8 finału zostaną rozegrane w dniach 18/19 lipca. Mowa o meczu Polonii Bydgoszcz z Unią Janikowo oraz Pogoni Mogilno z Pomorzaninem Toruń. W ramach 1/8 finału w dniu 7 marca mieliśmy derby Bydgoszczy pomiędzy Chemikiem Bydgoszcz a Zawiszą Bydgoszcz – niebiesko-czarni wygrali w stosunku 2:5. Tak wyglądał ten mecz:

 

Ćwierćfinał, w którym Zawisza zmierzy się ze Spartą Brodnica planowany jest na dni 25/26 lipca. Półfinał na 5 sierpnia, czyli już po rozpoczęciu się rozgrywek sezonu 2020/2021. Data finału nie została jeszcze wyznaczona.

 

Inaczej zagra też liga

W sezonie 2019/2020 w IV lidze kujawsko-pomorskie wygrywa Pomorzanin Toruń, który wywalczył awans do III ligi. Z uwagi na wcześniejsze zakończenie rozgrywek nie przewiduje się spadków, stąd też w nowym sezonie, który rozpocznie się 1 sierpnia zobaczymy 21 drużyn – w tym Zawiszę i Chemika. W rundzie jesiennej rozegranych ma być 17 kolejek, kolejne 3 będą dokończone na wiosnę. Następnie dojdzie do podziału na dwie grupy od miejsca 1-7 (w tej grupie kluby rozegrają ze sobą po dwa mecze) oraz dla miejsc 8-21 (tutaj będzie rozegrany tylko jeden mecz pomiędzy drużynami).

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021