Jesteś tutaj: HomeSportW 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 18 październik 2020 19:23

W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

Wlocłavia gładko pokonała 3:0 Chełminiankę Chełmno, natomiast Zawisza na wyjeździe rozgromił  Unię Gniewkowo 2:7. Więcej problemów miał już w Świeciu Sportis Łochowo w konfrontacji z miejscową Wdą – o ile do przerwy Sportis prowadził 0:2 po bramkach Janu i Wojciechowskiego, o tyle w drugiej połowie po bramce Ernesta Wda zaczęła odrabiać straty, trafienie Nany z 71 minuty sprawiło, że goście z Łochowa ten mecz wygrali w stosunku 2:3. W jedynym niedzielnym meczu Pogoń Mogilno, która sensacyjnie pokonała dwie kolejki temu Zawiszę, podejmowała Lidera Włocławek. Nie był to dla włocławian łatwy mecz, ale zwycięski w stosunku do 3:4.

Najciekawsze się zaczyna

Niestety, gdy przed nami najciekawsze mecze znaleźliśmy się w czerwonej strefie obostrzeń, przez co mecze muszą się odbywać bez udziału publiczności. Za tydzień w Łochowie Sportis podejmie Włocłavię Włocławek – przegrany w tym meczu może stracić dystans do czołówki, Lider natomiast podejmie potrafiący sprawiać niespodzianki BKS Bydgoszcz, Zawiszę czeka natomiast starcie z Wdą Świecie.

Za dwa tygodnie z kolei Sportis zmierzy się z Zawiszą. Z kolei Zawisza z Włocłavią zagra za 3 tygodnie.