Jesteś tutaj: HomeSportZawisza przybliża się do III ligi

Zawisza przybliża się do III ligi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 17 kwiecień 2021 20:07

W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

Prowadzenie w tym meczu już w 10 minucie zdobyli goście, mecz jeszcze był jednak wyrównany. Tuż przed przerwą gola, ale samobójczego zdobył zawodnik Lidera, dzięki czemu do przerwy Zawisza prowadził 0:2. Druga połowa to kolejne trzy bramki Zawiszy, co przyniosło wynik 0:5 dla niebiesko-czarnych.

Wicelider Włocłavia Włocławek w tej kolejce pauzuje. Chemik Bydgoszcz pokonując 4:1 Pogoń Mogilno wywalczył pozycję wicelidera deklasując Włocłavię. Pomiędzy Zawiszą i Chemikiem jest 5 punktów różnicy, ale Zawisza ma rozegrany jeden mecz mniej (Chemik będzie w 26 kolejce pauzował). Sportis Łochowo przegrał na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 1:4.

Za tydzień derby pomiędzy Zawiszą i Chemikiem oraz derby Włocławka pomiędzy Włocłavią i Liderem.