Jesteś tutaj: HomeSportDerby dla Zawiszy i Włocłavii

Derby dla Zawiszy i Włocłavii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 24 kwiecień 2021 19:08

W 23 kolejce IV ligi rozegrane zostały derby Bydgoszczy i Włocławka - Zawisza podejmował Chemika natomiast Włocłavia Lidera. Do końca rozgrywek pozostało 10 kolejek.

Przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy lepiej w mecz weszli goście z Glinek – już w 7 minucie po dograniu w pole karne gola samobójczego strzelił Prejs – Chemik prowadził. Zawisza obudził się dopiero nieco później, ale do końca pierwszej odsłony bramek już nie było. Gospodarze nadrobili natomiast w drugiej połowie – w 55 minucie strzela z dystansu Żylski, a piłkę na wyrównanie wbija Żyliński. Cztery minuty później Żylski wyprowadza Zawiszę na prowadzenie. W 83 minucie gol Żylskiego ustanawia wynik spotkania na 3:1 dla Zawiszy.

We Włocławku padła natomiast jedna bramka dzięki, której Włocłavia pokonuje Lidera. Zawisza i Włocłavia to obecnie główni pretendenci do wygrania ligi, bydgoski zespół ma przy tym 6 punktów przewagi.

W Mogilnie Pogoń zremisowała ze Sportisem Łochowo.