Jesteś tutaj: HomeSportZa nami pierwszy dzień zmagań najlepszych szachistów w Polsce

Za nami pierwszy dzień zmagań najlepszych szachistów w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 30 kwiecień 2021 12:40

W czwartek rozpoczęły się 78. Lotto Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach oraz 73. PGNiG Termika Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach. Oba turnieje odbywają się jednocześnie w hotelu Focus Mall w Bydgoszczy. Patronat honorowy objął premier Mateusz Morawiecki.

- Jesteśmy dzisiaj w okresie najlepszym dla polskich szachów od czasów międzywojnia. Zdaje sobie sprawę, że dla tych co żyją na co dzień szachami, dla nich oczywiste są wielkie sukcesy polskich szachy, ale nie jest to oczywiste dla wszystkich – mówił w marcu minister Łukasz Schreiber zapowiadając turnieje. W przeszłości również zawodowy szachista.

 

Krótki materiał z pierwszego dnia zawodów:


W materiale widoczny jest zrzut ekranu z portalu chess.com.pl obrazujący fragmenty jednej z rozgrywanych wczoraj partii. Pokazuje to, że Mistrzostwa Polski to nie tylko spotkanie zamkniętej grupy (z powodu pandemii nie ma publiczności na miejscu), ale każde przesunięcie pionka, w każdego pojedynku pozostawia po sobie ślad, który może być w przyszłości wykorzystywany do analiz i rozwijania polskich szachów.

 

Wspomniany portal szachowy to skarbnica wiedzy, ale będąc na miejscu widzimy też emocje na twarzach uczestników, co jest ważnym elementem tego sportu. Namiastką tego dla kibiców szachów jest dość profesjonalna transmisja na żywo, którą komentują wybitni szachiści, dostępna na portalu YouTube - https://www.youtube.com/channel/UC9gp1FNpithXPLBT4joCC5g

 

Mistrzostwa zakończą się 8 maja.

 

– Szachy to królewska gra z ogromnymi tradycjami, a my jesteśmy firmą, która choć jest młodsza od tej zacnej gry, działa już kilkaset lat, i też ma korzenie królewskie oraz ogromne tradycje. Jako największa Spółka logistyczna w kraju działamy w branży, która wymaga umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji, co także decyduje o sukcesach w szachach – podkreśla Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, która jest jednym z ważniejszych sponsorów tych mistrzostw.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?