Jesteś tutaj: HomeSportSuzuki Puchar Polski pojechał do Polkowic

Suzuki Puchar Polski pojechał do Polkowic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 30 styczeń 2022 19:36

Koszykarki BC Polkowice wywalczyły trzeci historyczny Puchar Polski. Turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski zorganizowała Bydgoszcz. Gospodynie z klubu Polskie Przetwory Basket25 dotarły do półfinału.

W sporcie jest tak, że nie zawsze się wszystko wygrywa, nie mniej jednak zorganizowanie w ostatni weekend finałowego turnieju to dla Bydgoszczy duży prestiż. Koszykarki Basket25 z racji swojej pozycji w lidze rozpoczęły zmagania od ćwierćfinału. W piątek pewnie pokonały w ćwierćfinale ekipę AZS Uniwersytetu Gdańskiego 94:54 awansując do półfinału. W sobotę nie dały już rady VBW Arce Gdynia, z którą przegrały w stosunku 81:65. Zespół VBW Arki Gdynia to obecne mistrzynie Polski. Bydgoszczanki do turnieju przystąpiły osłabione z powodu kontuzji Amerykanki Janessy Jeffery. Polskie Przetwory Basket25 Puchar Polski wywalczyły w 2018 roku.

Zespół z Gdynia w niedzielę stanął przed szansą pokazania swojej dominacji przeciwko zespołowi BC Polkowice. Ostatecznie to koszykarki z Polkowic okazały się lepsze w stosunku 78:70. Koszykarki z Polkowic od początku zdobyły prowadzenie, utrzymując je do końca, choć w trzeciej kwarcie wydawało się, że gdynianki są na dobrej drodze do odrobienia strat.

Bydgoszcz po raz drugi zorganizowała finały Pucharu Polski.