Jesteś tutaj: HomeSportAWF Wrocław wygrywał Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie. Zawody zorganizowała Bydgoszcz

AWF Wrocław wygrywał Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie. Zawody zorganizowała Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 04 kwiecień 2022 12:57
AWF Wrocław wygrywał Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie. Zawody zorganizowała Bydgoszcz Fot: Materiały organizatora

W sobotę i w niedzielę najlepsi akademiccy strzelcy sportowi rywalizowali na obiektach Zawiszy. W ramach Akademickich Mistrzostw Polski, zorganizowanych pod egidą Akademickiego Związku Sportowego. Na podium znalazła się reprezentacja bydgoskiego Collegium Medicum.

Zawodnicy AWF-u Wrocław byli pierwszoplanowymi postaciami podczas weekendowych Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy. Uczelnia zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, a imprezę z trzema złotymi medalami zakończyli Julia Piotrowska oraz Maciej Kowalewicz.

 

Na strzelnicy bydgoskiego Zawiszy, w imprezie organizowanej przez miejscowy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, stawiła się blisko setka uczestników z 38 uczelni. Podczas dwudniowych zawodów najwięcej celnością wykazywali się reprezentanci AWF-u Wrocław, którzy zdobyli wszystkie złote medale w rywalizacjach z karabinem. Bezkonkurencyjna wśród kobiet okazała się Julia Piotrowska. Studentka wrocławskiej uczelni, która przed tygodniem została drużynową mistrzynią Europy w norweskim Hamar, była najlepsza w trzech konkurencjach – w karabinie pneumatycznym 60 strzałów, w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc oraz w trzech postawach 3x40 strzałów. Tym samym obroniła dwa tytuły mistrzowskie sprzed roku.

 

 

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie