Jesteś tutaj: HomeSportAnita Włodarczyk: Zawsze dobrze i daleko tutaj rzucałam

Anita Włodarczyk: Zawsze dobrze i daleko tutaj rzucałam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 03 czerwiec 2022 00:10

Anita Włodarczyk w rzucie młotem dominuje na Igrzyskach Olimpijskich od 2012 roku, były to kolejno: Londyn, Rio de Janeiro i Tokio, a jak sama przyznaje ma nadzieję za 2 lata pojechać do Paryża po kolejne olimpijskie złoto. Bydgoszcz była tym miejscem, gdzie w 2010 roku pierwszy raz zdobyła mistrzostwo Polski, natomiast 6 czerwca 2010 roku na Zawiszy ustanowiła jeden ze swoich rekordów świata rzutem na 78,30 m. Czy dzisiaj (3 czerwca) niespełna 12 lat później, bez trzech dni zobaczymy kolejny jej rekord?

 

Dzisiaj odbędzie się czwarta edycja Memoriału Ireny Szewińskiej, jest to impreza lekkoatletyczna w randze Gold, czeka nas kilka ciekawych rywalizacji: w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki (postać, która wystarała na organizowanych na Zawiszy mistrzostwach świata i Europy juniorów) zmierzy się z Michałem Haratykiem. Obaj Polacy muszą jednak uważać na utytułowanego zawodnika z Nowej Zelandii Toma Walsha. W skoku o ryczce Piotr Lisek zmierzy się m.in. z Amerykaninem Christopherem Nilsenem.


W Bydgoszczy mitingi lekkoatletyczne na Zawiszy są organizowane co roku, właściwie ponad 20 lat minęło od pierwszych międzynarodowych imprez. Ranga Memoriału Ireny Szewińskiej, który ma status Gold w kalendarzu międzynarodowej federacji jest dzisiaj znacznie wyższa niż kiedyś - Patron naszego memoriału – Irena Szewińska przebywała tę drogę razem z nami – przyznaje w rozmowie z nami Krzysztof Wolsztyński, organizator memoriału. Wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał on, że życzliwość Szewińskiej jako działaczki sportowej sprawiła, że te pierwsze duże imprezy pojawiły się w Bydgoszczy, a z czasem coraz większe - Bardzo się cieszę, że Gold Continental Tour, czyli najważniejszy tour na świecie, na którym goszczą najważniejsze gwiazdy na świecie – mistrzowie olimpijscy, wicemistrzowie świata.

 

- Zawsze mam wielki sentyment do tego mitingu, przed chwilą rozmawialiśmy o tym, że minęło 12 lat od rekordu świata, który tutaj uzyskałam – mówiła na czwartkowej konferencji prasowej Anita Włodarczyk - Zawsze lubię tutaj startować – wczoraj wieczorem poszłam na stadion oddać kilka rzutów i mam wielki sentyment do tego stadionu. Zawsze dobrze i daleko tutaj rzucałam.

 

W maju na Zawiszy odbył się pierwszy Memoriał Wiesława Czapiewskiego w wieloboju, Wolsztyński liczy, że ta impreza również na trwałe się wpisze i będziemy mieli przynajmniej dwa zawody rangi Gold w roku - Jest takich 6 mitingów na świecie Gold..Cieszę się, że ją zorganizowaliśmy, mam nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej obudowana.

 

Wolsztyński zapowiada, że to w tym roku nie koniec, bo w październiku czekają nas zawody w biegach przełajowych World Athletics Cross Country Gold które odbędą się w Myślęcinku. Warto przypomnieć, ze Bydgoszcz dwa razy w Myślęcinku zorgnaizowała przełajowe Mistrzostwa Świata.

 

IV Memoriał Ireny Szewińskiej rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022