Jesteś tutaj: HomeSportSportis Łochowo wycofuje się z ligi. Priorytetem szkolenie młodzieży

Sportis Łochowo wycofuje się z ligi. Priorytetem szkolenie młodzieży

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 23 luty 2023 14:58

Sportis Łochowo będący częścią projektu Sportis Social Club S.A. od podstaw dotarł do IV ligi piłkarskiej, czyli stał się jednym z ważniejszych klubów piłkarskich w województwie kujawsko-pomorskim, w pewnych momentach wykazując aspirację do gry w III lidzę – przed dwoma laty Sportis o III ligę walczył niemal do końca z Zawiszą, Chemikiem Bydgoszcz i Włocławią Włocłąwek. Równiez w tym sezonie klub jest w górnej części tabeli ze stratą 7 punktów do liderującej Włocławi. W rundzie wiosennej piłkarzy Sportisu w tej lidze już nie zobaczymy.

Zarząd wspólnie zadecydował, że wycofuje drużynę z IV ligi K-PZPN. Złożyło się na to kilka czynników. Akcjonariusze spółki Sportis od samego początku dokładają do funkcjonowania pierwszego zespołu. Środki z Gminy i od Sponsorów nie wystarczają na zapewnienie satysfakcjonujących warunków funkcjonowania drużyny, grającej w IV lidze. Wcześniejsza strategia zakładała, że klub będzie dawał szansę gry w I zespole transferowanych zawodnikom. Obecnie w związku z rozwojem drabinki szkoleniowej, decyzją zarządu, I zespół będzie miał w ciągu kilku lat bazować na wychowankach klubu – czytamy w komunikacie Sportis Social Club. Najprawdopodobniej w nowym sezonie klub będzie mógł wystartować dopiero w A klasie, jak wynika z tego komunikatu, klub chciałby się oprzeć w niższych ligach na zawodnikach z grup młodzieżowych.

 

Białe Błota póki co tracą klub w IV lidze.

 

Awansowali do IV ligi razem z Zawiszą

Dość długo KS Łochowo miał problem z wybiciem się ponad B klasę. Dopiero w 2011 roku udało się awansować do A klasy, gdzie klub występował do 2015 roku awansując do V ligi. Kolejne sezony to była walka o utrzymanie w V lidze, dopiero 2018 rok przyniósł sezon, gdy pojawili się inwestorzy z projektem Sportisu. W sezonie 2018/2019 do tej ligi awansował odbudowywany od podstaw bydgoski Zawisza – jeden mecz wygrał bydgoski zespół, w drugim był remis. O ile Zawisza zajął pierwsze miejsce bezdyskusyjnie, to do końca trwała walka o drugą lokatę pomiędzy Sportisem i Mustangem Ostaszewo. Lepszy okazał się Sportis co otworzyło drogę do IV ligi.

 

Nowe priorytety Sportisu

Od pewnego czasu Sportis pracował nad koncepcją stworzenia automatycznej platformy treningowej - Mamy ukończony prototyp urządzenia, posiada on wszystkie funkcjonalności, jakie zakładaliśmy podczas jego projektowania, więc jestem bardzo zadowolony z efektów pracy w ostatnich dwóch latach, bo tyle trwała realizacja budowy prototypu. W tej chwili kalibrujemy urządzenie, wykonujemy testy oraz szlifujemy parametry maszyny. W ciągu kilku najbliższych miesięcy udostępnimy zainteresowanym możliwość skorzystania z automatycznego treningu piłkarskiego. Platforma treningowa to niemal 300m2 powierzchni treningowej dla zawodnika, w której znajdują się automatyczne wyrzutnie piłek i interaktywne ściany z czujnikami, na których wyświetlają się zadania dla zawodnika. Całość zlokalizowana jest w hali o powierzchni około 1600 m2 pod Bydgoszczą

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: