Jesteś tutaj: HomeSportGórnik cały czas bez formy

Górnik cały czas bez formy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 17 marzec 2014 12:28

Wtorkowy rywal Zawiszy w ćwierćfinale Pucharu Polski Górnik Zabrze ostatni mecz w T-Mobile Ekstrakalsie wygrał 3 grudnia. W sobotę w Zabrzu mecz z Pogonią Szczecin zakończył się podziałem punktów.

W tym spotkaniu trzeba jasno powiedzieć, że to szczecinianie byli lepszym zespołem. Dopiero w okolicach trzeciego kwadransa gospodarze zaczęli zagrażać bramce Pogoni. Ten okres lepszej gry Górnika doprowadził do zdobycia bramki przez Rafała Kosznika w 32 minucie.

Na początku drugiej połowy wyrównała jednak Pogoń i była to ostatnia bramka tego meczu.

Kolejkę wcześniej piłkarze ze Śląska gościli w Bydgoszczy, po pierwszej połowie także prowadzili nad Zawiszą 0:1. W drugiej połowie Zawisza zdobył jednak trzy bramki.

Bydgoski Zawisza w piątek zremisował natomiast w Kielcach z Koroną 1:1. Mimo gra podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w Kielcach była o co najmniej pół klasy lepsza od tego co prezentowali u siebie Górnicy, co stawia bydgoski zespół w roli faworyta wtorkowego spotkania.

Początek spotkania – godzina 18:30.

Niestety decyzją klubu zamknięta będzie trybuna C, dlatego najtańsze bilety normalne na ten mecz kosztować będą 35 zł.

Tydzień później 26 marca rozegrany zostanie natomiast w Zabrzu rewanż.

W 1/8 finału Pucharu Polski Górnik Zabrze wyeliminował mistrza Polski Legię Warszawa.