Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 11 kwiecień 2014

Lider listy wyborczej Platformy Obywatelskiej odbył w piątek spotkania z mieszkańcami w powiecie nakielskim i sępoleńskim. Spotkania przebiegały spokojnie, choć były wicepremier pokazał po raz kolejny, że nazw miejscowości w okręgu z którego przyszło mu kandydować nie zna.

Już sześć komitetów zarejestrowało listy z kandydatami w okręgu nr 2 obejmującym całe województwo kujawsko-pomorskie. SLD przed wejściem biura wyborczego zaprezentowało zebranych w regionie prawie 30 tys. podpisów, czyli trzykrotnie więcej niż wymagają przepisy wyborcze. W skali kraju jest to ponad 500 tys. podpisów.

Kilka miesięcy temu Sejm na wniosek organizacji broniących praw zwierząt wprowadził w Polsce zakaz stosowania tzw. uboju rytualnego, co ekonomicznie uderzyło w hodowców. W sytuacji, gdy z powodu rosyjskiego embargo przyszłość polskich hodowli jest zagrożona, pojawiła się propozycja przywrócenia uboju rytualnego, co oznaczało by otwarcie kolejnych rynków zbytu.

Opublikowano w Regionalne

Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke wedle ostatnich sondaży przekracza 5% próg wyborczy. Lider kujawsko-pomorskiej listy Jacek Kostrzewa w rozmowie z nami przekonuje, że głoszony pogląd, iż najwięcej dla Polski mogą zrobić posłowie PO i SLD, którzy zasiadając będą w największych parlamentarnych frakcjach – to fikcja.

piątek, 11 kwiecień 2014 15:08

Urodzinowy obchód po średniowiecznym mieście

"Fundacja "Zamek Bydgoski" ma przyjemność zaprosić do wspólnego świętowania z naszymi rycerzami, mieszczanami oraz innymi postaciami rodem ze średniowiecza. To wszystko z okazji zbliżających się urodzin miasta Bydgoszczy – czytamy w zaproszeniu na niedzielne wydarzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 11 kwiecień 2014 14:10

Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy

Tradycyjnie w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, czyli jutro (12 kwietnia) ulicami miasta przejdzie Bydgoska Droga Krzyżowa, która w sposób szczególny w tym roku będzie dedykowana papieżowi Janowi Pawłowi II, który już za dwa tygodnie ma zostać ogłoszony świętym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mieszkańcy chcący zamienić zaniedbane blokowiska oraz osiedla w zielone zakątki. Trzeba się tylko zorganizować i złożyć wniosek do 15 kwietnia. Fundacja Banku Ochrony Środowiska chce na ten cel rozdysponować 50 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec marca do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa Klubu Parlamentarnego SLD, który zakłada zmiany w tzw. ustawie śmieciowej. Z jednej strony jest to poprawienie błędów, do czego zobowiązał parlament Trybunał Konstytucyjny, projekt zmiany ustawy zakłada ustalenie odgórnych stawek jakie ponosić mają mieszkańcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30