Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 kwiecień 2014

W czwartek po godzinie 13 posłowie w gmachu parlamentu głosowali nad oddaniem hołdu błogosławionemu papieżowi Janowi Pawłowi II, w tym samym czasie trójka posłów Prawa i Sprawiedliwości zmierzała pod bydgoski ratusz, aby wziąć udział w konferencji prasowej, choć ich obecność zbyt wiele nie wnosiła.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 24 kwiecień 2014 21:56

Sejm oddał hołd Janowi Pawłowi II

Niejednomyślnie, ale bez zgrzytów I niepotrzebnych emocji. W czwartek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, który w niedziele zostanie ogłoszony świętym. W tym głosowaniu nie wzięli udziału bydgoscy posłowie PiS-u.

Opublikowano w Regionalne

Radny Sejmiku Adama Banaszak wraz z historykiem Edmundem Mikołajczakiem chcieli w czwartek przekazać przewodniczącemu Rady Miejskiej Inowrocławia wizerunek św. królowej Jadwigi, która od 2008 roku jest patronkom tego kujawskiego miasta. Daru nie przyjął jednak przewodniczący Tomasz Marcinkowski.

Opublikowano w Inowrocław

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik podtrzymuje swój pogląd, iż budżet miasta na rok 2014 jest nierealny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Słynny kampanijny ,,Czerwony autobus” koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy odwiedził w czwartek Bydgoszcz, Nakło i Koronowo. Na jego pokładzie znaleźli się szef krajowego sztabu Krzysztof Gawkowski oraz lider kujawsko-pomorskiej listy Janusz Zemke.

Wyrok sądu administracyjnego z 9 kwietnia jeżeli stanie się prawomocny sprawi, że Bydgoszcz będzie miała duży problem z przetwarzaniem odpadów komunalnych. Nic nie wskazuje jednak na to, aby ten wyrok się nie uprawomocnił. Poseł Łukasz Krupa nie kryje zdziwienia faktem, iż jego ostrzeżenia w tej sprawie były lekceważone.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 24 kwiecień 2014 16:24

Marek Gralik oficjalnie kandydatem na prezydenta

Przed wejściem do bydgoskiego ratusza Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło wyniki wewnętrznych prawyborów w sprawie tego, kto będzie oficjalnym kandydatem tej partii na funkcję prezydenta Bydgoszczy. Nie było wielkim zaskoczeniem, iż wybrano radnego Marka Gralika, który jako jedyny wyraził chęć kandydowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę polski papież Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Na to wydarzenie wiele osób czekało od momentu jego śmierci w 2005 roku. Wznoszono wówczas okrzyki ,,santo subito” (święty natychmiast). Do tego wydarzenia przygotowują się także mieszkańcy Nakła, którego polski papież jest honorowym obywatelem.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 24 kwiecień 2014 10:58

Jasiakiewicz zakłócił toast za Bruskiego

Uroczystości 668 urodzin Bydgoszczy rozpoczęły się godnie pod pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego, wszystko za sprawą wspaniałych VIP-ów z Platformy Obywatelskiej. Był prezydent Rafał Bruski, jego nowa zastępczyni Elżbieta Rusielewicz, a przede wszystkim walczącego jak Rejtan o sprawy Bydgoszczy senator Andrzej Kobiak. Niezwykle zasłużone dla Bydgoszczy osoby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla pokrycia planowanego w roku 2014 deficytu budżetowego ratusz chce wyemitować obligację za 115 mln zł, które będziemy spłacać do 2029 roku. Mają one m.in. pokryć deficyt wydatków na transport oraz oświatę. Zgodę na zaciągnięcie nowych zobowiązań muszą wyrazić pierw radni – głosowanie w tej sprawie zaplanowano na przyszłą środę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30