Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 wrzesień 2014

Wrzesień jest miesiącem kończącym negocjacje nad programami operacyjnymi z Komisją Europejską. Propozycja RPO opracowana przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego może mieć problem z akceptacją przez Brukselę, gdyż rażąca niska ilość środków przeznaczona będzie na inwestycje kolejowe. Fundacja Centrum Zrównoważonego Transportu przy wsparciu lokalnych organizacji szykuje wystąpienie do Komisji Europejskiej w tej sprawie.

Opublikowano w Regionalne

Latające nad Inowrocławiem samoloty wojskowe denerwują prezydenta Ryszarda Brejzę, który uważa, że hałas generowany przez samoloty jest na tyle uciążliwy, iż konieczna była interwencja w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Opublikowano w Inowrocław

Dekadę po likwidacji jedynego w naszym regionie Technikum Kolejowego wznowiło ono swoją działalność murach Bydgoskiej Szkoły Wyższej jako szkoła niepubliczna. Przedstawiciele spółek kolejowych twierdzą zgodnie, że absolwenci tej szkoły powinni bez problemu znaleźć u nich pracę.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 01 wrzesień 2014 16:16

Prawie 350 tys. uczniów usłyszało pierwszy dzwonek

Dzień 1 września wpisał się do polskiego kalendarza jako koniec wakacji i początek roku szkolnego. W kujawsko-pomorskim naukę rozpocznie prawie 350 tysięcy uczniów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 01 wrzesień 2014 15:37

Z Lecha Poznań do Bydgoszczy. Zawisza ma nowego trenera

Po zwolnieniu portugalskiego szkoleniowca Jorge Paixao właściciel Zawiszy Radosław Osuch musiał znaleźć nowego trenera. Tak jak spekulowano od kilku dni, został nim Mariusz Rumak, który przez ostatnie sezony aż do sierpnia związany był z Lechem Poznań.

Opublikowano w Sport

Porozumienie zawarte pomiędzy zarządcą obiektów sportowych przy ulicy Gdańskiej 163 Cywilno Wojskowym Związkiem Sportowym oraz Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza” jak już pisaliśmy wywołała duże niezadowolenie prezydenta Rafała Bruskiego. Dla stowarzyszenia umowa jest jednak świętością i we wtorek rocznik 2004 rozpocznie pierwszy trening.

Opublikowano w Bydgoszcz

75 lat temu wybuchła II wojna światowa. Bydgoszczanie nie spodziewali się, że Niemcy rozpoczną działania bojowe w dniu 1 września – udostępniamy całe wydanie Kuriera Bydgoskiego z dnia 2 września 1939.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 01 wrzesień 2014 07:46

Czy opozycję czeka rzeź?

Marcin Horała radny miasta Gdyni na blogu w serwisie Stefczyk.info obawia się, że jednomandatowe okręgi wyborcze zamiast rozbić beton w samorządach, jeszcze bardziej go wzmocni, gdyż opozycja będzie znacznie słabsza do tej pory. Z tymi rozważaniami warto się zapoznać, gdyż eksperyment z jednomandatowymi okręgami czeka nas w listopadzie w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30