Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 03 wrzesień 2014

Zgodnie z harmonogramem w czwartek powinien odbyć się drugi trening prowadzony przez Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza”. Bardzo prawdopodobne, że nie dojdzie on jednak do skutku, gdyż w środę pismo zakazujące prowadzenia szkolenia przy ulicy Gdańskiej 163 wystosował prezes i wiceprezes CWZS do zarządu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 03 wrzesień 2014 23:08

Szkoła Anity Żytowicz

Naucz się skutecznej komunikacji z otoczeniem w języku obcym. Szkoła prowadzona przez Anitę Żytowicz w Osielsku to skuteczne lekcje, na których najważniejszą osobą jest Słuchacz.

Opublikowano w Polecane

Urząd Miasta Bydgoszczy w komunikacie rozesłanym do mediów próbuje się odciąć od wtorkowych wydarzeń na stadionie Zawiszy, gdy 9 i 10-latki obserwowani przez posła i radnych grali przy zgaszonych światłach, całą winę zrzucając na pracowników CWZS. Bardzo prawdopodobne, że takie decyzje podjęli pracownicy CWZS nie dostając bezpośredniej dyspozycji z miasta, ale to nie zmienia faktu, że sposób w jaki na tę instytucje próbuje wpływać prezydent Rafał Bruski od kilku miesięcy jest niedopuszczalny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 75 rocznicę początków dywersji niemieckiej w Bydgoszczy na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy oddano hołd zamordowanym jesienią 1939 roku Polakom, którzy zamieszkiwali gród nad Brdą. Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz wezwał, aby z języka polskiego wykreślić sformułowania wytworzone przez propagandę Josepha Goebbelsa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu na wniosek radnego Marka Witkowskiego Sejmik województwa wyraził negatywne stanowisko wobec planów likwidacji trzech zawodów: technika farmacji, opiekunki dziecięcej i asystenta stomatologa. Interpelacje w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji Narodowej złożyła także posłanka Iwona Kozłowska. MEN w odpowiedzi informuje, że odpowiada na zapotrzebowanie Ministerstwa Zdrowia.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu związkowcy z Inowrocławskich Kompani Soli ,,Solino” będących częścią państwowego PKN Orlen planują wyjść na ulicę. Powodem podjęcia działań protestacyjnych ma być lekceważące podejście rządu dla ich sprawy.

Opublikowano w Inowrocław

Bromberger Blutsonntag wymyślone było przez propagandę III Rzeszy Niemieckiej, którą kierował Joseph Goebbels, w celu usprawiedliwienia eksterminacji tysięcy Polaków. W niedziele 3 września 1939 roku Polacy mieli wymordować ponad 5 tys. Niemców, stąd też pojawiające się w niemieckiej prasie i w niemieckich opracowaniach stwierdzenie ,,krwawa”. Był to oficjalny pretekst, aby prowadzić w dniach kolejnych masowe egzekucje na ludności polskiej. Pretekst oparty o kłamstwie, gdyż krwawej niedzieli tak naprawdę nie było.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30