Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 marzec 2021

W poniedziałek 1 marca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał z firmą Kormost umowę na podparcie konstrukcji Mostu Uniwersyteckiego. Celem tego działania jest zabezpieczenie konstrukcji mostu, przed rozpoczęciem prac naprawczych. Podparcie powinno zostać wykonane w ciągu 2 miesięcy licząc od dnia 1 marca.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegły wtorek na Starym Rynku odbywał się protest w obronie praworządności, jak poinformował w jego trakcie prezydent Rafał Bruski, policjanci mieli domagać się od ratusza rozwiązania zgromadzenia. Dzisiaj przed Komendą Miejską Policji przy ulicy Chodkiewicza miała miejsce kontynuacja – kilkanaście osób domagało się dymisji zastępcy komendanta, który próbował rozwiązać ubiegłotygodniowe zgromadzenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Interpelacje to jedno z podstawowych narzędzi pracy parlamentarzystów i radnych różnych szczebli – nie jest to co prawda napisane literalnie w ustawie, ale utarło się to poprzez zwyczaj. Ustawowo natomiast np. prezydenci miast są zobowiązani udzielać odpowiedzi na interpelacje.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Opublikowano w Regionalne

Przyszło nam żyć w trudnym czasie pandemii, gdy wiele rodzinnych biznesów stanęło na skraju bankructwa. O terminową wypłatę diet nie muszą martwić radni Rady Miasta – w końcu pracują dla mieszkańców. W ubiegłą środę radni pokłócili się o to, czy można ,,adoptować” zwierzęta, a właściwie to jeden radny próbował być oryginalny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30