Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 marzec 2021

Dobrze się stało, że z inicjatywy Zarządu Województwa przy ulicy Warszawskiej pojawiła się tablica upamiętniająca pułkownik Łukasza Cieplińskiego, w szczególności, że do dzisiaj nie wiemy, gdzie spoczywają jego szczątki. Płk. Łukasz Ciepliński walczył m.in. w bitwie pod Bzurą, w czasie akcji ,,Burza” wyzwalał Rzeszów, po wojnie komuniści skazali go na 5-krotną karę śmierci, którą wykonano strzałem w tył głowy – zginął zatem podobnie jak polscy oficerowie w Katyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obserwujemy spadek średniej wieku pacjentów hospitalizowanych w związku z Covid-19; na przełomie grudnia, stycznia i lutego kształtowała się ona na poziomie 64 lat; w ciągu ostatniego czasu wynosi trochę więcej niż 62 lata - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Opublikowano w Regionalne

W styczniu minister Andrzej Adamczyk obiecał, że przetarg na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 ruszy zaraz po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej. Nie stało się to jednak przed końcem stycznia, być może Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zakończy rozpatrywanie sprawy do końca marca – dzisiaj natomiast aktywiści Młodej Lewicy z Bydgoszczy zaapelowali do tej instytucji, aby na proponowany przez GDDKiA przebieg drogi się nie zgodzili.

Opublikowano w Bydgoszcz

Branżowy Portal Samorządowy, skupiający się na sprawach i problemach z jakimi borykają się samorządy różnych szczebli ogłosiły wyniki swojego plebiscytu na najpopularniejszych samorządowców trwającej kadencji. W kategorii prezydentów miast wygrał prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Plebiscyt rozstrzygnięto na drodze głosowania internautów.

Opublikowano w Inowrocław

W drugiej połowie lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na konsolidację kapitałów wokół spółki celowej, której zadaniem jest uruchomienie terminalu intermodalnego drogowo-kolejowego w Emilianowie, tuż przy Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z planowanych ponad 150 km inwestycji kolejowych w trwającej perspektywie UE, województwo kujawsko-pomorskie zrealizuje niecałe 18 km i to przy dobrych wiatrach. Powoli przymierzamy się już do nowej perspektywy finansowej Unii, w której jak się okazuje, będzie modernizowana linia biegnąca z Grudziądza do Malborka, w praktyce biegnąca w podobnym przebiegu co planowana nitka kolei dużych prędkości.

Opublikowano w Regionalne

Atrium European Real Estate w 2020 roku z najmu przestrzeni w swoich galeriach handlowych odnotowało przychód 138,9 mln euro o 21,3% mniej niż w 2019 roku, gdy było to 176,4 mln euro, ale już zysk EBIDTA spadł jedynie o kilkanaście procent. Spółka jest właścicielem bydgoskiej galerii Focus Mall. Gorzej wygląda już sytuacja najemnców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30