Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 marzec 2021

Dzień 16 marca specjalnie nie został zapamiętany, ale to właśnie tego dnia przy ulicy Dworcowej rozpoczął się strajk chłopski – rolnicy domagali się rejestracji rolniczej ,,Solidarności” i sprzeciwiali się wprowadzaniu kartek na artykuły spożywcze. Od tego zaczęły się właśnie historyczne wydarzenia Bydgoskiego Marca 1981. Być może w tym tygodniu odwiedzi też Bydgoszcz premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Około półmiliarda kosztowało państwo uruchomienie szpitali tymczasowych, najmniej kosztował kujawsko-pomorski szpital w Ciechocinku – około 3 mln zł. Dysponuje on obecnie 250 łóżkami i około 30 respiratorami, ale jest nieczynny, bowiem brakuje kadry.

Opublikowano w Regionalne

Jeżeli będziemy mieli do czynienia z realnym, dużym przyspieszeniem dynamiki zachorowań, to konsekwencją będą decyzje dotyczące obostrzeń w skali całego kraju - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Opublikowano w Regionalne

Na przełomie lutego i marca byliśmy świadkami pracy lodołamaczy, które krusząc lód na Wiśle uchroniły Płock przed zalaniem, w kolejnych dniach fala kulminacyjna przeszła przez nasze województwo, nie stwarzając większych problemów. Co by było jednak, gdyby lodołamacze nie dały rady okiełznać sytuacji?

Opublikowano w Inowrocław

Średnio na 100 tys. mieszkańców w województwie kujawsko-pomorskim mamy wciąż więcej zakażeń, niż wynika to ze średniej dla kraju. Sytuacja jest jednak ustabilizowana na tyle, iż średnia wojewódzka niewiele odbiega od średniej krajowej. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Grudziądzu i w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Od momentu oddania do użytku trasy Wschód-Zachód łączącej Węzeł Zachodni z Fordonem, którą doskonale dzisiaj znamy, minęły dobre dwie dekady. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest ona w pełni ukończona. Prezydent Bydgoszczy nie traci nadziei, iż uda się na ten cel pozyskać wsparcie z Krajowego Programu Odbudowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

O szczepienie się przeciw koronawirusowi zaapelował w poniedziałek prezydent Węgier Janos Ader w przemówieniu z okazji święta narodowego upamiętniającego wybuch rewolucji węgierskiej 1848 roku. W tym roku nie odbędą się uroczystości publiczne z okazji święta.

 

Opublikowano w Magazyn

- Tam jest proces, który służy zarabianiu prywaciarzowi – odnosi się do prywatyzowania transportu publicznego szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. W Bydgoszczy od wielu lat część linii miejskich obsługuje prywatna firma, co krytykują związkowcy miejskiego przewoźnika MZK. Umowy się kończą przed 2023 rokiem, natomiast do końca marca planuje się ogłosić przetarg na obsługę części linii po 2023 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami najpierw konferencji prasowej Młodej Lewicy, a następnie odpowiedzi na nią Młodej Prawicy. Spór między młodzieżówkami dotyczył kwestii drogi ekspresowej S-10. Jak tak spojrzeć, to było chyba najciekawsze wydarzenie polityczne ostatniego tygodnia, ciekawsze nawet od aktywności miejskich radnych, którzy stanowią prawo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31