Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 marzec 2021

 

Piątkowe uroczystości w ramach Bydgoskiego Marca 1981 mają szansę przejść do historii nie tylko za sprawą 40. okrągłej rocznicy, ale także z tego, że kwiaty pod symbolicznym obeliskiem będą składane w ramach dwóch niezależnych od siebie uroczystości, co pokaże jak elity dawnej Solidarności są dzisiaj zantagonizowane – do piątku pozostały jeszcze dwa dni, jest zatem jeszcze trochę czasu, aby uniknąć katastrofy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z jednej strony rząd mówi o zagrożeniu fake newsami, chociażby na temat szczepionek, tymczasem Polaków próbuje się straszyć informacjami o tym, że zaszczepienia mogą prowadzić do zgonów, choć w Europie nie udowodniono żadnej takiej korelacji, w ramach projektów medialnych sfinansowanych z grantu przyznawanego przez podległy rządowi Narodowy Instytut Wolności.

Opublikowano w Magazyn

Środki z Unii Europejskiej przyśpieszyły realizację projektów infrastrukturalnych w Polsce, nie ma chyba gminy w której z funduszy europejskich nie zbudowano by drogi. Częśc radnych Inowrocławia chce, aby jedna z ulic nosiła imię Unii Europejskiej.

Opublikowano w Inowrocław

Mija 40 lat od momentu rozpoczęcia przez rolników spod Bydgoszczy strajku okupacyjnego dawnej siedziby ZLS przy ulicy Dworcowej, niemal przy samym dworcu PKP. Dzisiejszymi uroczystościami zainaugurowane zostały obchody 40. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981; decyzją Rady Miasta Bydgoszczy temu wydarzeniu poświęcony jest 2021 rok. Padło dzisiaj też wiele gorzkich słów o tym, że data 16 marca jest zapomniana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dziś w Polsce nie wystąpił żaden przypadek zgonu z powodu szczepienia szczepionką AstraZeneca, ta szczepionka jest szczepionką w tej chwili cały czas bezpieczną, nie ma żadnej rekomendacji, by wstrzymywać szczepienia - mówił we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Opublikowano w Regionalne

Jesienią Sejm przyjął ustawę, która docelowo miała zakazać prowadzenia hodowli zwierząt na futra – w ramach tzw. ,,5 dla zwierząt Kaczyńskiego”. Wywołało to masowe protesty rolników w całej Polsce, w rezultacie prac nad ustawą nie zakończono. Dzisiaj o tym temacie przypomina fundacja prozwierzęca Viva poprzez 600 bilboardów w całej Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Globalny długoterminowy koszt wpływu pandemii na osoby młode wyniesie 44 bln dolarów - szacuje w raporcie Polski Instytut Ekonomiczny. Zdaniem analityków wpływ COVID w przypadku młodego pokolenia najbardziej odczują: rynek pracy i edukacja oraz ochrona zdrowia.

Opublikowano w Magazyn

Co jest ważniejsze – odbudowa Zachodniej Pierzei Starego Rynku czy dobudowa ścieżki i chodnika przy Moście Uniwersyteckim? Władze Bydgoszczy chcą, aby z takimi dylematami zmierzyli się bydgoszczanie, bowiem potrzeb inwestycyjnych jest więcej niż posiadanych środków w budżecie. Konsultacje mają ruszyć 22 marca i potrwać prawie 2 miesiące.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30